Trasa rowerowa pomiędzy Połczynem–Zdrojem a Złocieńcem prowadzi po nasypie dawnej linii kolejowej. Teraz, w okolicach tej pierwszej miejscowości, powstaje nowy 4-kilometrowy odcinek, który uzupełni istniejącą już infrastrukturę, spinając ją w większą całość.

Droga rowerowa Połczyn-Zdrój – Złocieniec liczy sobie 28 km. Jest częścią dłuższej trasy „Stary Kolejowy Szlak”, o długości niemal 250 km (Kołobrzeg - Białogard –Złocieniec Wałcz, z odnogą Białogard – Koszalin - Mielno).

Asfaltowa droga prowadzi po nasypie kolejowym po pofalowanym terenie Drawskiego Parku Krajobrazowego. To bardzo malowniczy, a zarazem bezpieczny odcinek dla rowerzystów. Teraz, kiedy staje się częścią większej trasy, będzie jeszcze popularniejszy wśród amatorów dwóch kółek.

Widać to choćby na 4-kilometrowym fragmencie, który powstaje w okolicach Połczyna-Zdroju. Prace jeszcze się nie zakończyły, ale przejazd jest możliwy i chętnie korzystają z tego pierwsi rowerzyści.

Samorząd województwa tylko w zeszłym roku zainwestował w budowę 200 km nowych dróg rowerowych. Ich sieć na Pomorzu Zachodnim będzie liczyć łącznie ponad 1100 km