Podczas Targów Pracy w Netto Arenie (środa, 25 października) odwiedzający będą mogli przebierać w ofertach. Pojawią się m.in. przedstawiciele Tesli, którzy będą rekrutować do Gigafactory Berlin-Brandenburg, gdzie zarobki zaczynają się od równowartości 12 tys. zł.

W zlokalizowanej pod Berlinem fabryce samochodów elektrycznych pracuje już około 11 tys. osób, ale Tesla planuje podwoić zatrudnienie, by z linii produkcyjnej mogło zjeżdżać nawet pół miliona aut rocznie. Dlatego amerykańska firma poszukuje pracowników również w Polsce, zwłaszcza w pasie przygranicznym. Ze Szczecina do Gigafactory Berlin-Brandenburg jest ok. 150 km.

Oferty od pracodawców z bardzo różnych branż

Podczas szczecińskich Targów Pracy będzie można poznać wszystkie szczegóły związane z zatrudnieniem w fabryce Elona Muska. I porównać tę ofertę z propozycjami innych firm. W Netto Arenie staną bowiem stanowiska ok. 100 pracodawców z ponad tysiącem ofert pracy, praktyk i stażów.

– Pojawią się pracodawcy m.in.: z branży produkcyjnej, morskiej, hotelarskiej, handlowej, stoczniowej, energetycznej, logistycznej, spożywczej, budowlanej, IT, kurierskiej, finansowej, czy SSC/BPO – informuje Maciej Patynowski, koordynator przedsięwzięcia.

Oferty dla siebie znajdą zarówno wysoko wykwalifikowani specjaliści, jak i pracownicy produkcyjni. W Netto Arenie powinny również zjawić się wszyscy, którzy myślą o karierze w służbach mundurowych. Będzie bowiem możliwość uzyskania informacji z pierwszej ręki o ofertach pracy w wojsku czy policji.

Pełna lista pracodawców dostępna jest na stronie targipracy.szczecin.pl.

Treningi rozmowy kwalifikacyjnej, szkolenia i koło fortuny z nagrodami

Aby znaleźć ciekawą pracę, nie trzeba mieć wcale dużego doświadczenia zawodowego. Wielu pracodawców proponować będzie różnorodne staże, szkolenia czy kursy przygotowawcze dla kandydatów do pracy.

Ciekawym rozwiązaniem będą treningi rozmów kwalifikacyjnych. Doświadczeni rekruterzy z agencji Remedy stworzą warunki identyczne jak podczas prawdziwej rozmowy, a później podzielą się wskazówkami i sugestiami.

Przygotowano serię prezentacji i miniszkoleń, np. „Planujesz pracę w Niemczech? Poznaj swoje prawa!”. Będą quizy, konkursy i koło fortuny z nagrodami.

Skorzystają również pracodawcy

Targi Pracy są też znakomitą okazją dla pracodawców na pozyskanie nowych, utalentowanych pracowników. Przyszli przedsiębiorcy mogą liczyć w Netto Arenie na porady urzędników z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a właściciele firm porozmawiać z doradcami z Wojewódzkiego Urzędu Pracy o uruchomionych właśnie środkach unijnych na rozwój własny, swojej firmy i pracowników.

Przedstawiciele Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informować będą o środkach na rehabilitację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych oraz ich zatrudnianie.

20. edycja największych targów pracy w województwie zachodniopomorskim

Szczecińskie Targi Pracy organizowane są przez Polską Fundację Społeczeństwa Przedsiębiorczego. To już 20. edycja największego tego typu wydarzenia na Pomorzu Zachodnim. Szacuje się, że stanowiska pracodawców w Netto Arenie odwiedzi w środę co najmniej 5 tys. osób.

Targi rozpoczną się o godz. 10, a ich zakończenie zaplanowano na godz. 16. Wstęp jest bezpłatny.

Pierwszych 1500 gości otrzyma bezpłatny „Katalog Pracodawców” z opisem wszystkich firm uczestniczących w Targach Pracy. Dla pierwszego tysiąca osób przewidziano okolicznościowe smyczki.

Szczegółowe informacje na www.targipracy.szczecin.pl, https://youtu.be/RJiI86C_x6c i https://fb.me/e/UCTl5Q8u.