Teraz obradują tu radni, ale w przyszłości będą udzielane śluby. Rada Miasta z kolei przeniesie się do pomieszczeń po filharmonii.
Po przeprowadzce filharmonii do nowej siedziby przy ul. Małopolskiej, w jej dawnych pomieszczeniach w gmachu magistratu planowany jest gruntowny remont. Zostanie tam przeniesiona sala sesyjna i biura Rady Miasta. - Dotychczasowa sala koncertowa stanie się salą sesyjną. Jednak sala, tak jak to było do tej pory, będzie także wykorzystywana przez różne stowarzyszenia, instytucje, grupy mieszkańców – mówi Tomasz Klek z Biura Prezydenta Miasta.

W ramach remontu zamontowane zostaną m.in. kamery umożliwiające prowadzenie streamingu video z sesji Rady Miasta oraz nowoczesne urządzenia sterujące oświetleniem. Sala będzie dostosowana do obsługi mediów, wygospodarowane zostaną miejsca do pracy dla radnych oraz gości.

- Miasto posiada projekt budowlano-wykonawczy związany z remontem pomieszczeń po byłej siedzibie filharmonii szczecińskiej. Jesteśmy gotowi na przygotowanie przetargu na przeprowadzenie robót budowlanych – informował w połowie stycznia Piotr Zieliński. Przetarg ma być ogłoszony wiosną tego roku. Zakończenie robót planowane jest na koniec 2017 roku. Koszt realizacji tej inwestycji to 8 mln zł.


Powstanie sala ślubów z ogrodem

Co natomiast z obecną salą sesyjną? Zostanie tam przeniesiona sala ślubów, która obecnie mieści się w Zamku Książąt Pomorskich. - Inwestycja połączona będzie z rewitalizacją ogrodu przylegającego do sali obrad, tak aby mogły się w nim odbywać ceremonie plenerowe – mówi Tomasz Klek.

Nowa sala ślubów ma dysponować lepszymi warunkami do przeprowadzania uroczystości, np. znajdzie się w niej więcej miejsca dla gości weselnych, sala będzie też dostępna dla osób niepełnosprawnych. - Obecne pomieszczenia nie spełniają oczekiwań mieszkańców - sala ślubów posiada 35 miejsc siedzących, a standardem stały się ceremonie, w których bierze udział co najmniej 80 osób – zaznacza Klek. Poza tym obiekt nie posiada szatni, poczekalnia jest zbyt mała, a sala toastów umieszczona bezpośrednio przy sali powoduje, że niejednokrotnie zakłócane są kolejne ceremonie przez gości składających życzenia nowożeńcom oraz wznoszących toasty. Mankamentem jest także jedna toaleta wspólna dla gości oraz pracowników Urzędu Stanu Cywilnego. - Obecnie w Szczecinie jest udzielanych ok. 1000 ślubów cywilnych rocznie – mówi Klek.