Firma Baszta Nieruchomości Piotra Drońskiego wydzierżawiła namiot Opery na Zamku w Szczecinie. - Nowy dzierżawca planuje w nim organizować koncerty, spektakle teatralne i występy kabaretów – informuje Tomasz Ostach, rzecznik Opery na Zamku.
Hala przy Energetyków 40 została wydzierżawiona na ponad 2 lata. Podpisana w środę umowa będzie obowiązywała od 1 marca 2016 roku do końca czerwca 2018 roku (termin końcowy wyznacza obecna umowa dzierżawy gruntu zawarta z jego właścicielem Miastem Szczecin).

Najemca będzie płacił 10 tys. zł netto miesięcznie. Zobowiązał się również pokryć wszystkie koszty związane z utrzymaniem i eksploatacją obiektu.

Jak informuje Ostach, poza działalnością kulturalną i artystyczną, w hali będzie też prowadzona działalność gastronomiczna - podobnie jak w przypadku spektakli Opery na Zamku, podczas których funkcjonował bufet.

Pierwotnie Opera na Zamku chciała sprzedać halę. W lipcu ubiegłego roku ogłosiła przetarg na jej sprzedaż. Cena wywoławcza wynosiła prawie 7 mln złotych brutto. Zainteresowania jednak nie było, więc obiekt postanowiono wydzierżawić. Udało się to dopiero przy trzecim przetargu.