W 55-metrowym budynku znajdą się przede wszystkim apartamenty. Będzie on częścią osiedla, które wrocławski deweloper PCG planuje na Kępie Parnickiej, tuż obok mostu kolejowego.

Chodzi o działki przy ul. Heyki 1 i 2, zajmowane do tej pory przez małe firmy. W ich miejscu ma powstać niewielkie, otoczone zielenią osiedle z mieszkaniami i punktami usługowymi.

Inwestycja jest w początkowej fazie realizacji. Przedstawiciele firmy PCG wstępnie zakładają, że sprzedaż mieszań ruszy w IV kwartale tego roku, a w pierwszych miesiącach następnego rozpoczną się prace budowlane.

Można już zobaczyć wizualizacje planowanej zabudowy, z dominantą w postaci 55-metrowego wieżowca. Inwestor zastrzega, że prezentowane obrazki mogą jeszcze ulec modyfikacjom.

Wieżowiec wrocławskiego dewelopera będzie sąsiadował z dwiema innymi inwestycjami mieszkaniowymi. Z jednej strony osiedle buduje Siemaszko, a z drugiej – za Kanałem Zielonym – J.W. Construction. W pobliżu, na południowym krańcu Kępy Parnickiej, powstają jeszcze budynki Budnexu.

Firma PCG planuje budowę nad Odrą jeszcze jednego osiedla. W tym celu kupiła działkę na Wyspie Zielonej, która sąsiaduje z Kępą Parnicką i jest z nią połączona groblą. Na razie jednak nie ma szczegółowych informacji na temat tego projektu.