Gdzie znajdowało się Małe Gryfino – kto w nim mieszkał i jak grzeszył? Co się stało z sanatorium i skąd w puszczy tak nietypowa roślinność? Gubimy się w Puszczy Bukowej.

Tutaj, pośród drzew odnajdziemy ruiny dawnej willi i sanatorium. Nie brakuje też bujnej roślinności. Puszcza Bukowa wypełniona jest także po brzegi legendami – począwszy od tej dobrze znanej o „Skarbku”, a skończywszy na historii o Małym Gryfinie.

Puszcza Bukowa to idealny kierunek na jesienny spacer. Zresztą każda pora jest dobra na taką wędrówkę – szczególnie, że nie sposób w jeden dzień poznać tego rozległego terenu. Nie wierzycie? Zobaczcie jak się zgubiliśmy w Puszczy Bukowej latem.

 

 

 

Jeśli zaś nabraliście ochoty na przemierzenie tego lasu, może warto to uczynić już w najbliższą sobotę podczas Rajdu Kniejołaza.

Jesienny rajd podobnie jak w roku ubiegłym będzie miał formułę Imprezy na Orientację. Uczestnicy otrzymają mapy, by w terenie poszukiwać specjalnych punktów. Aby wziąć udział należy pojawić się w sobotę o 9:00 na pętli autobusowej na os. Bukowym. Niezbędne są kompas i długopis. Warto także mieć przy sobie dobre obuwie, odzież, prowiant na ognisko i ciepłą herbatę w termosie. Więcej informacji o rajdzie odnajdziecie w naszym kalendarzu wydarzeń.