Trwają Mistrzostwa Polski w pływaniu, rozgrywane w Szczecinie. Wczoraj poznaliśmy nazwiska kolejnych medalistów, a także odsłonięta została tablica przypominająca postać zasłużonego działacza pływackiego - Ferdynanda "Freda" Kaczyńskiego.
Drugi dzień zawodów był niewątpliwie  bardzo udany dla zawodniczek Juvenii Wrocław. Już drugie złoto podczas szczecińskich mistrzostw wywalczyła Alicja Tchórz , zwyciężając na dystansie 100 m. stylem  grzbietowym  (w czasie 1.01,54).

Na 50 m stylem  klasycznym, najszybciej przepłynęła Dominika Sztandera, a  Paula Żukowska (także z MKS Juvenia  Wrocław) triumfowała na 400 m stylem zmiennym. W rywalizacji sztafet  złote medale na dystansie 4x100 m st. dowolnym .zdobyły zawodniczki Śląska Wrocław  oraz pływacy AZS AWF Warszawa.

Przed roozpoczęciem finałów, na ścianie przed wejściem do Floating Areny, prezydent Szczecina Piotr Krzystek odsłonił  tablicę poświęconą osobie Ferdynanda „Freda” Kaczyńskiego. Były prezes Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Pływackiego był jednym z pomysłodawców budowy 50-metrowej pływalni i organizacji mistrzostw Europy w 2011 roku wnaszym mieście. Zmarł trzy lata temu w Poznaniu.