Druk ścienny to nowa technologia ozdabiania ścian, dla której jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Dzięki szczecińskiej firmie Vertipen najmłodsi mogą mieć w pokojach postaci z ulubionych bajek, a dorośli mogą wydrukować zdjęcia, grafiki, własne projekty artystyczne, a także obrazy 3D, murale i wiele więcej. „W lutym mamy promocję -20 procent na wszystkie wydruki! Zapraszamy” – zachęcają Natalia i Krzysztof.

Drukarka ścienna to rodzaj maszyny atramentowej, która wykorzystuje 5 kolorów. Pierwsze tego typu urządzenia pojawiły się na światowym rynku około 10 lat temu, a sama technologia zdobywa coraz większe grono miłośników. Dzięki Natalii i Krzysztofowi drukarka dotarła także do Szczecina.

„Ogranicza nas tylko wyobraźnia”

– Mój mąż przez przypadek zobaczył nagranie z tą drukarką w Internecie. To był czas, kiedy stwierdziłam, że pora wrócić do pracy po przerwie związanej z wychowywaniem dzieci. Przedtem zajmowałam się projektowaniem grafik na opakowaniach, ale chciałam podjąć się nowych wyzwań. Uznałam, że warto spróbować z tą innowacyjną maszyną. Nie wiedzieliśmy, jak to rozwiązanie przyjmie się w Szczecinie, zrobiliśmy skok na głęboką wodę – opowiada Natalia, pomysłodawczyni i sprawczyni całego zamieszania.

Drukarka jest w stanie ozdobić każdą ścianę. Jak podkreśla Natalia, materiał nie ma znaczenia – tusz pokryje tapetę, tynk, drewno, szkło, plastik, kafelki, płytki ceramiczne, cegły. Nie ma też żadnych ograniczeń kolorystycznych.

– Ogranicza nas tylko wyobraźnia – śmieje się Natalia. – Zgłaszają się do nas nie tylko rodzice z projektami do pokojów dziecięcych. Są też tacy, którzy realizują własne projekty artystyczne. Wydrukować możemy wszystko, grafiki, rysunki, zdjęcia, obrazy 3D i wiele więcej. Tusze utwardzane są światłem UV, dzięki czemu nadruk jest odporny na zmywanie.

„Lepszy od tapety i naklejek”

Wykonanie nie jest czasochłonne – zadrukowanie metra kwadratowego trwa około pół godziny. Dodatkowym plusem jest także brak bałaganu i sprzątania po skończonej pracy.

– To szybkie i proste rozwiązanie na ozdobienie ścian. Kiedy kleimy tapetę, wokół jest brudno, pomieszczenie często jest również wyłączone z użytku. W przypadku tej maszyny nie potrzeba żadnych specjalnych przygotowań. Bez folii, młotów, wiertarek. Sam nadruk jest również trwały i odporny na wilgoć, co w przypadku naklejek nie jest już takie pewne – podkreśla nasza rozmówczyni.

Jak zapewniają Natalia i Krzysztof, są w stanie przenieść na ścianę każdy obraz i grafikę.

Maksymalna wysokość wydruku wynosi do 3,5 metra, bez ograniczeń do szerokości. Dodatkowo, do końca lutego Vertipen ma 20 procent zniżki na wszystkie zamówione wydruki w tym miesiącu.

– Zapraszamy do wyboru projektu i rezerwacji terminu. Nie ma takiego projektu, którego nasza Verti nie wydrukuje. Warunek jest jeden, musi być zachowany pion – podkreślają Natalia i Krzysztof.

https://www.facebook.com/vertipen.szczecin

http://vertipen.pl