Radni zgodzili się na zwiększenie kapitału miejskiej spółki Tramwaje Szczecińskie o 5,6 mln zł netto. Pieniądze te zostaną przeznaczone na modernizację sześciu tramwajów Tatra Kt4Dt.

To przegubowe Tatry, które zostały wyprodukowane w drugiej połowie lat 80. w Czechosłowacji. Wcześniej jeździły po ulicach Berlina i w Niemczech, przed sprzedażą do Szczecina (w 2006 r.), przeszły gruntowny remont.

W tym roku kolejna modernizacja czeka sześć z nich. Jej zakres obejmuje m.in. zakup i montaż zestawów nowych falownikowych układów napędowych, zakup i montaż klimatyzatorów w kabinach motorniczych, modernizacje wózków wraz z przekładniami i obręczami, wymianę pantografów, wymianę siedzeń, wymianę oświetlenia zewnętrznego i wewnętrznego. Tramwaje zyskają malowanie w barwach Floating Garden.

Tegoroczny remont jest częścią większego programu modernizacji tramwajów, rozpisanego na lata 2017-20. W poprzednich dwóch latach wyremontowano 10 tramwajów Tatra Kt4Dt oraz zmontowano dwa tramwaje częściowo niskopodłogowe Moderus Beta.

W 2020 r. planowana jest modernizacja kolejnych 4 Tatr. Łącznie wszystkie prace mają pochłonąć ok. 26,5 mln zl netto.