Przed Wami ostatnia część cyklu przedstawiającego zespoły reprezentujące muzyczne podziemie Szczecina. Tym razem nie zamknęliśmy się jednak w ramach naszego miasta i opisujemy również sylwetki tych uczestników Made In Szczecin Chilli Paprykarz Muzyczny, którzy pochodzą z innych stron Polski.

Soul Ink

Soul Ink to szczeciński zespół, który istnieje wprawdzie dopiero od roku, ale wszyscy jego członkowie udzielali się wcześniej w innych zespołach. Kapela gra dynamiczny metalcore, w którym muzycy potrafią znaleźć miejsce dla spokojniejszych zagrywek, dzięki czemu twórczość formacji jest nieprzewidywalna, zróżnicowana.

Daniel, Czimpi, Kądziel, Bobek i Białek w nowym składzie zaprezentują się przed szczecińską publicznością po raz pierwszy i choćby dlatego warto zobaczyć, jak na dzisiaj prezentuje się Soul Ink.

Mean Machine

Mean Machine to poznańskie trio prowadzące działalność artystyczną od 2007 roku. Muzycy, którzy sami siebie określają jako ludzi w „wieku produkcyjnym”, inspirują się takimi tuzami bluesa jak Joe Bonamassa czy Jeff Healey.

Zespół to miejsce, w którym jego członkowie bawią się muzyką, nie formacja nie powstała dla zabijania nudy. Jaki jest tego efekt przekonać się można tutaj.

ThermiT

ThermiT do Kontrastów przybędzie aż z Poznania. Jendras, Młody, Zet i Przydep są jedynymi uczestnikami przeglądu, którzy prezentują twórczość instrumentalną i choćby z tego powodu warto zwrócić uwagę na ich występ.

Tradycyjny, szybki i konkretny metal według najlepszych, sprawdzonych wzorców – oto sposób zespołu na rozgrzanie publiczności. Brak wokali powoduje, że ThermiT do swojej thrashowej twórczości dodaje progresywne spojrzenie na cały gatunek. Jak im to wychodzi posłuchać można tutaj.

GODbite

Początki GODbite sięgają 2008 roku. Artyści mieli wiele wspólnych fascynacji muzycznych, ale jeszcze więcej w sferze gustu ich różniło, czego efektem jest ciekawy collage rożnych stylów.

Formacja lubuje się w nietypowych tonacjach, często stosuje metrum inne niż standardowe 4/4. Całość najprościej określić można mianem alternatywnego progresywnego metalu z wirtuozerską gitarą prowadzącą.

Jak GODbite prezentuje się muzycznie przekonać się można tutaj

Headburn

Headburn to projekt bardzo młody, powstały raptem na początku bieżącego roku. W skład zespołu wchodzą ludzie mający doświadczenie w takich kapelach jak GODbite, Hard to Swallow czy HeadBall.

Muzyka prezentowana przez szczecinian to bardzo dynamiczny metalcore, który z pewnością porwie do szaleństw pod sceną publikę zgromadzoną 24 kwietnia w szczecińskich Kontrastach. Jak grają Artur, dwa Tomki i Jacek posłuchać można tutaj

.

Premedytacja

Premedytacja to suma inspiracji muzycznych Mietka Papierza, Andrzeja Kochańskiego, Sebastiana Kosińkiego, Łukasza Kowalczuka I Łukasza Malinowskiego. Muzycznie kapela oscyluje w granicach przyjemnego, idealnie nadającego się do słuchania w samochodzie rocka.

W czerwcu ubiegłego roku formacja nagrała swoje pierwsze demo, którego posłuchać można .

tutaj

Syntezis

Początki Syntezis sięgają końca 2007 roku, kiedy to w Stargardzie Szczecińskim, z którym zespół dalej jest dosyć mocno związany. Kapela skupia się na nowoczesnym podejściu do metalu, a w muzyce formacji najwidoczniejsze są wpływy takich kapel jak Megadeth, Lamb of God czy Slipknot, ale słyszalne są też inspiracje bluesem, muzycy często opierają swoje utwory na wschodnich skalach.

Dwójka Maćków, Mateusz, Kuba i Sylwester brzmią

tak.

The Blue Bus

Pomysł na The Blue Bus powstał bezpośrednio po ubiegłorocznym festiwalu Bluesada. Efektem okazał się być alternatywny, bluesowy projekt. Kapela bardzo szybko skomponowała pierwszy materiał i zaczęła koncertować. Do dzisiaj formacja ma na swoim koncie około 10 koncertów, w tym supportowanie Voo Voo i zwycięstwa w dwóch młodzieżowych przeglądach muzycznych. Sami muzycy swoją twórczość określają mianem alternatywnego blues-rocka z elementami psychodelii. Jak to brzmi przekonać się można

The Namics

Zespół The Namics powstał pod koniec 2008 roku. Po małych zmianach w składzie zaczął koncertować, niedawno zakończył nagrywać demo. Twórczość formacji oscyluje w granicach klasycznego, sprawdzonego połączenia rocka z metalem. Szczecinian posłuchać można

Zielona Butelka

Zielona Butelka wyróżnia się spośród reszty uczestników imprezy nie tylko nazwą, ale i prezentowaną przez siebie muzyką. Poza standardowym składem instrumentalistów, w skład kapeli wchodzą cztery wokalistki. Efekt jest naprawdę bardzo ciekawy, niewiele jest podobnych projektów w naszym mieście i choćby dlatego warto się przekonać „z czym to się je”.

CarPets

CarPets to muzyczna różnorodność. Styl kapeli łączy elementy takich gatunków jak rapcore, funk czy rock. Oprócz gitary, basu i perkusji w twórczości formacji pojawiają się skrecze, sample czy beatbox.

Tego, czym naprawdę jest zespół nie można opisać po odsłuchaniu jednej piosenki. Poszczególne utwory znacząco się od siebie różnią i dlatego też warto zapoznać się z całością materiału dostępnego tutaj.

Na zakończenie przypominamy, że już 24. kwietnia w Kontrastach wszystkie przedstawiane przez nas kapele będzie można zobaczyć na żywo i przekonać się, że w Szczecinie i okolicach tworzona jest olbrzymia ilość godnej uwagi muzyki.