O swojej ostatniej pracy Tomek Panek opowiedział w naszym ostatnim program „Hej Szczecin! Jest piątek!”. Film utrzymany jest we wzruszającym, refleksyjnym, ale jednocześnie optymistycznym klimacie. Jego głównym bohaterem jest kot Gacek, który w świątecznym i zimowym otoczeniu przemierza miasto. Film zbiera doskonałe recenzje i powoli staje się kolejnym „szczecińskim viralem”.
– Staram się używać sztucznej inteligencji, ale bez przesadnego wykorzystywania nierealnych elementów. Gdy ktoś mówi więc, że filmik jest realistyczny, to jest to dla mnie duży komplement. Trzeba wykazywać się dużą kreatywnością i zaangażowaniem, ale jednocześnie nagranie takiego spotu jest łatwiejsze niż wtedy, gdybyśmy chcieli nagrać prawdziwych aktorów czy prawdziwego kota – przyznaje Panek. – Jest tu sporo emocji, ciepła. Gacek nie jest przypadkowym bohaterem. Unikam tutaj krytyki. Każdy lubi kota Gacka, nikt go nie krytykuje – dodaje.
Jednocześnie autor filmu zaznacza, że jest zaskoczony tak szerokim i pozytywnym odbiorem świątecznego nagrania. Czy planuje kolejne?
– Niewykluczone. Wszystko zależy od czasu i pomysłu – mówi gość „Hej Szczecin! Jest piątek!”
Film możecie znaleźć w piątkowej transmisji naszego programu oraz w mediach społecznościowych Tomka Panka.
Komentarze