Na stadionie Świtu Skolwin przy ul. Stołczyńskiej powstało nowe boisko ze sztuczną nawierzchnią przykryte tzw. „balonem”. Kibice drużyny z północnego Szczecina liczą, że to wstęp do dalszej rozbudowy obiektu, na którym potrzebne są: nowa trybuna i budynek klubowy.

Nowe boisko treningowe pod „balonem” ma nawierzchnię ze sztucznej trawy i wymiary: 44,3 m x 20,18 m. Obok powstało zaplecze socjalno-szatniowe oraz 24 miejsca parkingowe. Obiekt uzyskał już pozwolenie na użytkowanie.

To inwestycja zrealizowana przez Miejski Ośrodek Sportu Rekreacji i Rehabilitacji. Wykonawcą była firma KS Usługi Budowlane Szymon Koza z Gryfina. Koszt budowy wyniósł 4,8 mln zł.

Przy ul. Stołczyńskiej na co dzień gra Świt Skolwin, który ma ambicję awansu do II ligi. Rośnie poziom sportowy klubu, ale infrastrukturą coraz mocniej odstaje od rywali. Dlatego potrzebne są większe inwestycje w stadion. Istnieje już projekt, który zakłada budowę nowej trybuny dla tysiąca kibiców oraz budynku klubowego. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy mogłyby ruszyć dalsze prace.

„Kolejne etapy ewentualnej rozbudowy obiektu przy ul. Stołczyńskiej mają być realizowane przez spółkę Szczecińskie Inwestycje Miejskie” – czytamy tylko w komunikacie przesłanym przez magistrat.