spektakle i opery

Projekt: Matka

foto: Piotr Nykowski / materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Niedziela, 27.10.2019
O której godzinie?
17:00
Za ile?
bilety: 25/30 zł
Opis wydarzenia
Teatr Kana zaprasza na spektakl głośny, znany i lubiany, czyli "Projekt: Matka". Zwycięski spektakl 24. Alternatywnych Spotkań Teatralnych KLAMRA 2016 w Toruniu.

 

BILETY online na www.kana.art.pl

Ceny biletów:

30 zł − bilet normalny

25 zł − bilet ulgowy (uczniowie, emeryci, renciści, studenci do 26. roku życia, doktoranci do 32. roku życia)

15 zł − bilet grupowy (grupa powyżej 10 osób)

10 zł − bilet rodzinny (osoby posiadające Szczecińską Kartę Rodzinną lub Szczecińską Kartę Seniora)


"To spektakl mocny, bezlitośnie rozprawiający się z mitami na temat macierzyństwa, wszelkimi teoriami, pięknymi opisami w książkach, kiedy kobietę ponoć wyłącznie rozświetla stan błogosławiony, dziecko kwili, a nie wrzeszczy jak opętane, wszystko wydaje się być takie uduchowione i niezwykłe. A tymczasem... Prawda jest naga, fizjologiczna, uwikłana w kupy, nieprzespane noce, morderczą chęć uciszenia drącego się niemowlaka. Przy całej bezbrzeżnej miłości do własnego dziecka, można mieć go czasem jednocześnie dość, to naturalne i ludzkie. Ale o tym się głośno nie mówi, przecież zawsze znajdzie się ktoś świętszy od świętego, który zgromi wzrokiem i nazwie wyrodną matką. Matki więc milczą, tłumią swoje frustracje gdzieś głęboko, wyżyją się co najwyżej gdzieś w internecie, na blogu, najczęściej anonimowo. Ale Kana postanowiła nie milczeć, macierzyński Mordor wyrzucić wprost na scenę, nazwać pewne rzeczy wprost, bo dlaczego nie." (Monika Żmijewska, Wyborcza Białystok)

scenariusz na podstawie tekstów z blogu Macierzyństwo bez lukru: Bajki (radziecki-termos.blog.pl), Małgorzaty Dawid-Mróz (manufaktura-radosci.pl), Moniki Grudzień (fjakfrustratka.blogspot.com), Dagmary Klein (la-terra-del-pudding.blogspot.co.uk), Pierwszej Żony (pierwsza-zona.blog.pl), Kasi Salek (sistermoon), Joanny Skotnickiej (moje-waterloo.blogspot.com), Agnieszki Sujaty (z książki Huśtawka) oraz z blogów: Aleksandry Michalak (matkasanepid.pl), Mamy Rysiowej (krystyno-nie-denerwuj-matki.blog.pl) i innych: Mateusz Przyłęcki

adaptacja i reżyseria: Mateusz Przyłęcki

muzyka: Andrzej Bonarek

piosenka (do tekstu Mamy Rysiowej): Konrad Cwajda

rap inspirowany wierszem Hollie McNish Embarrassed: Piotr Starzyński, Mateusz Przyłęcki na podstawie tłumaczenia Grzegorza Czuchaja

realizacja i montaż filmu: Krzysztof Sanecki

obsada: Bibianna Chimiak, Marta Giers-Sanecka, Karolina Sabat

premiera: wrzesień 2014

czas trwania: 65 minut

 

Zwycięski spektakl 24. Alternatywnych Spotkań Teatralnych KLAMRA 2016 w Toruniu.

 

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję