Produkty do wielkanocnego koszyczka, smakołyki na świąteczny stół oraz pomysły na upominki od zajączka – podczas specjalnej edycji Szczecińskiego Bazaru Smakoszy w jednym miejscu zaopatrzymy się we wszystko, co potrzebne na Wielkanoc. Organizatorzy zapraszają już w najbliższy piątek!

Z myślą o klientach

Organizatorzy Szczecińskiego Bazaru Smakoszy jak co roku zapraszają na wielkanocną odsłonę wydarzenia, która odbędzie się w OFF Marinie przy ul. Chmielewskiego 18 w piątek, 29 marca, w godzinach 13:00-17:00.

Tradycyjnie klienci będą mogli zaopatrzyć się w produkty, które niezmiennie goszczą na wielkanocnym stole. Na stoiskach sprawdzonych lokalnych wystawców czekać będą m.in. jajka, chleb, warzywa, wędliny i smakowite ciasta.

– Co roku przed Wielkanocą przenosimy niedzielny bazar na piątek, to od lat się sprawdza. Są produkty, które zakupione tydzień wcześniej, nie wytrzymałyby do świąt, a szczecinianie powinni mieć możliwość zrobienia wielkanocnych zakupów w swoim ulubionym miejscu – zaznacza Michał Jakubów, organizator Szczecińskiego Bazaru Smakoszy.

Idealne produkty na wielkanocny stół

I tak w piątek w OFF Marinie dostaniemy wszystko, czego będziemy potrzebować do przygotowanie świątecznych potraw. W wielkanocnych koszyczkach nie może zabraknąć jajek, które znajdziemy na stoisku państwa Jagerów. W aromatyczne kiełbasy i wędliny zaopatrzymy się na stanowisku Ranczo Panderossa, jak i u państwa Pokutyńskich – Sztuka Tradycji. A wyroby z dziczyzny czekać będą u przedstawicieli Decowej Manufaktury. Chrupiące pieczywo kupimy na stoisku Pasikonik. Dla poszukujących słodkich, a jednocześnie zdrowszych wersji tradycyjnych ciast, Miód Malina Sadki przygotuje szeroki wybór ciast i wypieków. The Macaramoon z kolei kusić będzie słodkimi maleństwami w postaci makaroników. Pan Czosnek zaprasza smakoszy sera, a warzywa i zieleninę będą oferować Greenlove mikroliście oraz Gospodarstwo Ekologiczne Dobrodziej.

A jeżeli wciąż zastanawiamy się nad upominkami od zajączka, to na piątkowym bazarze będzie można znaleźć kilka ciekawych propozycji.

– Gosia z brandu Siostry Wierzby pojawi się z kosmetykami, nagradzane nalewki dostaniemy u naszej dumy Pomorza Zachodniego Małego Koguta, a aromatyczną kawę znajdziemy na stoisku Qualii Cafe – wylicza Jakubów.

Nie zabraknie propozycji dla zabieganych.

– Będzie możliwość zakupienia gotowych już produktów dobrej jakości, zrobionych z sercem – podkreśla Jakubów. – Nie będzie wstydu położyć tych dań na świątecznym stole, bo nie ustępują smakiem tym domowym.

Inny dzień, inne godziny, ta sama najlepsza jakość

Piątkowy termin Szczecińskiego Bazaru Smakoszy rządzi się swoimi prawami. Wystawcy, którzy prowadzą swoje regularne działalności w tygodniu, nie będą mogli pojawić się na Pomorzanach. Jednak, jak przekonują organizatorzy wydarzenia, na pewno będzie z czego wybierać!

– Rokrocznie w piątkowej odsłonie bierze udział około 50% stałej reprezentacji, co ma sens, bo nie wszyscy wystawcy mają produkty, którymi mogą zainteresować klientów przed świętami – przyznaje Jakubów. – Nie będzie wszystkich wystawców, ale niejeden bazar w Polsce na co dzień chciałby mieć taki wybór. Gwarantuję, że klienci, którzy przyjdą do nas w piątek, dostaną absolutnie wszystko, co najważniejsze na wielkanocnym stole.

Na Wielkanocny Bazar Smakoszy organizatorzy zapraszają do OFF Mariny przy ul. Chmielewskiego 18 w piątek, 29 marca, od 13:00 do 17:00. Wstęp darmowy, parking na terenie OFF Mariny bezpłatny, dojazd ul. Smolańską od strony pętli „Pomorzany” oraz sklepu Netto.

Co więcej już w kwietniu (20-21.04) Szczeciński Bazar Smakoszy zaprasza na Festiwal Słodyczy, a przed wakacjami (18-19.05) zorganizowany zostanie Festiwal Kawy połączony z 7. urodzinami Szczecińskiego Bazaru Smakoszy.

Pełna lista wystawców, których 29 marca będzie można spotkać w OFF Marinie:

1. Gospodarstwo Ekologiczne Dobrodziej
2. Greenlove Mikroliście
3. Kisi Kisi - napoje żywe
4. Osetek Herbs
5. The Macaramoon
6. Miód Malina Sadki
7. Ryby z Wyspy Wolin
8. Pan Czosnek
9. Pasikonik Manufaktura Chleba
10. Ranczo Panderossa
11. Gospodarstwo Rodzinne Agnieszka i Leszek Jager
12. Nesebar Kuchnia Bałkańska
13. Decowa Manufaktura
14. Połczyńska Olejarnia
15. Pokutyński - sztuka tradycji
16. Siostry Wierzby 
17. Przysmaki Sułtana 
18. Qualia Caffe 
19. Pierogarnia na Piastów 53 
20. Olejki DO TERRA
21. Mały Kogut
22.Malinowy Ogród