Pojawiło się więcej ławek, kolorowe tablice informacyjne, drogowskazy i kosze na śmieci. Grupa PGE zakończyła projekt związany z turystycznym uatrakcyjnieniem Krzywego Lasu w pobliżu Nowego Czarnowa.

Znany na całym świecie las (pisało o nim m.in. National Geographic), złożony jest z około 100 unikatowo ukształtowanych sosen. Pień każdej z nich skręca tuż nad ziemią pod kątem blisko 90 stopni i wygina się szerokim łukiem ku górze.

Wciąż nie ma pewności w jaki sposób zyskały swój wyjątkowy kształt. O różnych hipotezach można poczytać teraz na miejscu. W Krzywym Lesie ustawiono kolorowe tablice informacyjne, na których umieszczono między innymi kody QR, które odsyłają do materiałów filmowych. Pojawiło się również więcej miejsc do odpoczynku dla turystów.

– W ramach projektu rewitalizacji stworzone zostały rozwiązania umożliwiające zwiedzanie Krzywego Lasu, z wyeksponowaniem jego najpiękniejszych fragmentów przy zachowaniu ochrony jego naturalnych walorów – mówi Zbigniew Kajdanowski, prezes zarządu Fundacji PGE.

To sąsiedzkie zaangażowanie, bo Krzywy Las rośnie tuż obok Zespołu Elektrowni Dolna Odra, spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE.

Wcześniej w okolicy posadzono około 1000 sadzonek, które mają powiększyć Krzywy Las. Cały projekt realizowany jest przy współpracy z Gminą Gryfino, Nadleśnictwem Gryfino oraz przy wsparciu Fundacji PGE.