spektakle i opery

SCENA RÓWNOLEGŁA: "Wolny Kurdystan"

foto: Łukasz Cieślak / materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Poniedziałek, 11.11.2019
O której godzinie?
18:00
Za ile?
wstęp: datek do puszki
Opis wydarzenia
Z okazji Dnia Niepodległości w poniedziałek, 11 listopada, Teatr Kana zaprezentuje spektakl pt. "Wolny Kurdystan". W ramach obchodów Dnia Niepodległości chcemy – językiem teatru dokumentalnego – porozmawiać o pojęciu wolności i niepodległości w kontekście aktualnych wydarzeń na świecie: chcemy zapytać czym jest niepodległość dla narodu, który jej nie posiada i o nią walczy. Po spektaklu zapraszamy do spotkania.


SCENA RÓWNOLEGŁA: „Wolny Kurdystan”

spektakl Marcina Brzozowskiego

koncepcja i realizacja: Marcin Brzozowski / Kacper Majewski

„Rok 2016 to mój rok kurdyjski. W maju tego roku, po latach czekania na bezpieczny moment i długim procesie przygotowań znalazłem się w Kurdystanie. Stało się to dzięki wsparciu mieszkających w Łodzi Kurdów, Sihada i Ariana Khalil, którzy zorganizowali mój pobyt i ochronę na miejscu. Dokumentacja wyprawy miała posłużyć jako materiał dla stworzenia scenariusza spektaklu teatralnego, przywołującego drogę Kurdystanu irackiego do niepodległości. Wideo zrobione przeze mnie amatorską kamerą to w sumie ponad 10 godzin filmu. Siła rażenia większości tych nagrań i montażowa klęska urodzaju kazały zapomnieć o planowanej teatralizacji i oddać pole gry Kurdom. W efekcie powstaje wideorelacja pokazująca życie mieszkańców irackiego Kurdystanu w przeddzień niepodległości, z elementami – nie bójmy się tego sformułowania – tragifarsy heroicznej w moim wykonaniu”. (Marcin Brzozowski)

Przed i po spektaklu prowadzona będzie zbiórka pieniędzy przeznaczonych na pomoc ofiarom tragicznych wydarzeń w Kurdystanie.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję