Będzie można zmierzyć się z licznymi matematycznymi łamigłówkami i lepiej poznać królową nauk. W Centrum Handlowym Omni Centrum Szczecin właśnie otwarto interaktywną wystawę matematyczną. Można ją odwiedzać za darmo do 23 września br.

W ramach wystawy w CH Omni Centrum Szczecin przygotowano kilkanaście interaktywnych stanowisk z logicznymi łamigłówkami, zagadkami i fascynującymi ciekawostkami na temat liczb. 

Na odwiedzających czekają m.in. jedna z najstarszych gier planszowych, czyli uwielbiany na całym świecie tryktrak, a także wieża Hanoi, która wymaga nie tylko znajomości matematyki, ale również sprytu. Mali odkrywcy będą mogli poznać tajemniczy fraktal i trójkąt Pascala, spróbować ułożyć kwadrat z elementów tangramu oraz dowiedzieć się, czy wstęgę Mobiusa można rozwiązać jak sznurówki? Przewidziano też smaczne zagadki, jak tort ułamkowy, którego rozwiązanie pomoże w codziennym życiu.

A to zaledwie kilka zagadnień poruszanych na wystawie „Matematyczna łamigłówka”, od której nie sposób się oderwać. Odpowiedzi na nurtujące matematyczne pytania można zgłębiać do 23 września br., codziennie w godz. 10:00-20:00. Wystawa jest dostępna w Centrum Handlowym Omni Szczecin przy ul. Mieszka I 73 (Atrium Molo).

Organizatorzy zapraszają całe rodziny, uczestników indywidualnych, a także grupy szkolne.

Dla grup zorganizowanych prowadzone są zapisy drogą mailową pod adresem: anna@kreatywnewydarzenia.pl.

Wydarzenie jest bezpłatne.