Na 40-hektarową działkę w pobliżu miejscowości Brojce (koło Gryfic) wjechał ciężki sprzęt. Powstanie tam Tematyczny Park Rozrywki Hossoland z czterema różnymi krainami i atrakcjami dla całych rodzin. Otwarcie zapowiadane jest na wiosnę 2024 roku.

Inwestor, Grupa Hosso, oficjalnie ogłosił swoje plany na początku września. Dziś na placu budowy trwają zaawansowane roboty związane z niwelacją terenu i stabilizacją gruntu. Rozpoczęły się również prace przy fundamentach. Zobaczyć już można stalowe konstrukcje, które posłużą do stworzenia skalistej scenografii parku. Przygotowywane są zbiorniki wodne.

– Na ten moment wszystko dzieje się zgodnie z harmonogramem prac, nie mamy żadnych opóźnień. Współpracujemy z zaufanymi i sprawdzonymi wykonawcami, dzięki czemu prace przebiegają planowo – zapewnia Hrayr Hovsepyan, prezes Grupy Hosso.

Cztery barwne krainy z różnorodnymi atrakcjami

Nad Hossoland górować będzie charakterystyczna latarnia morska, stanowiąca bramą do kolorowych, baśniowych światów: rybackiego Miasta Syrenki, bursztynowego królestwa mitów i baśni Baltambrya, Krainy Wikingów oraz smoczej Doliny Kopalni.

– Mamy do zagospodarowania aż 40 hektarów, na terenie których powstaną 4 tematyczne krainy. Stworzymy ponad 50 atrakcji, w tym ekstremalne rollercoastery, oraz zbudujemy 75 budynków usługowo-gospodarczych. Damy pracę ponad 300 osobom, a kolejnych kilkaset znajdzie zatrudnienie w firmach, z którymi będziemy współpracować – mówi wiceprezes Grupy Hosso, Karen Hovsepyan.

Nad projektem parku od 2017 roku pracowały firmy z Niemiec, Holandii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Francji, Szwajcarii i Stanów Zjednoczonych. Poza karuzelami i rollercoasterami znajdzie się w nim 11 restauracji, 6 kawiarni, 13 sklepów oraz wiele innych, mniejszych punktów gastronomicznych i handlowych. Atrakcjami będą też np. pokazy sztuk magicznych, multimedialne fontanny czy zawody drwali. Park ma być w przyszłości rozbudowany.

Dojazd ze Szczecina zajmuje niewiele ponad godzinę

Grupa Hosso znana była do tej pory przede wszystkim z budowy i zarządzania centrami handlowymi. Park rozrywki będzie więc dla niej największym wyzwaniem.

Lokalizację w Brojcach wybrano nieprzypadkowo. Jej atutem jest sąsiedztwo drogi S6. Blisko będą mieli tutaj zarówno turyści wypoczywający nad morzem w okolicach Kołobrzegu, jak i mieszkańcy Szczecina (niewiele ponad godzinę jazdy samochodem). Inwestor liczy również na gości z Niemiec. Wstępnie założono, że Hossoland odwiedzać będzie ok. milion osób rocznie.