Już nie tylko w niedzielę, ale również w sobotę w OFF Marinie będzie można kupić najlepsze produkty prosto od rolników i lokalnych producentów. Szczeciński Bazar Smakoszy we współpracy z Urzędem Marszałkowskim organizuje nowy bazar rolniczy Aleja Zachodniopomorskich Smaków. „Ludzie cenią sobie jakość”, podkreślają organizatorzy.

– Szczeciński Bazar Smakoszy, który działa co niedzielę już siódmy rok z rzędu, przyjął się bardzo dobrze. Obserwujemy, że zarówno kupujący, jak i wystawcy potrzebują takich wydarzeń, dlatego wspólnie z Urzędem Marszałkowskim postanowiliśmy zrobić coś więcej – mówi Michał Jakubów ze Szczecińskiego Bazaru Smakoszy. – Są osoby, które z różnych wględów w niedzielę do nas nie docierają, a sobota to dobra okazja, by się to zmieniło. Sobotni bazar rolniczy to także powrót do korzeni, do tego, czym Szczeciński Bazar Smakoszy był na samym początku – miejscem, gdzie przeważali producenci.

„Wszystko to, co powinno być na stole, gdy mówimy o dobrej jakości posiłku”

I tak już w sobotę, 9 września, na dziedzińcu OFF Mariny przy ul. Chmielewskiego 18 odbędzie się pierwsza edycja bazaru rolniczego organizowanego pod nazwą Aleja Zachodniopomorskich Smaków. Pojawią się wystawcy pretendujący i znajdujący się już na zachodniopomorskiej liście produktów tradycyjnych.

– Przez kolejne miesiące będzie przewijała się sezonowość. Będą warzywa, owoce, chleby, wędliny, pasztety, sery, miody, jajka. Wszystko to, co powinno być na stole, gdy mówimy o dobrej jakości posiłku – przekonuje Jakubów. – Widać, że ludzie cenią sobie jakość. Oczywiście można obkupić się w markecie, ale tam nie porozmawiamy z producentem. Produkt jakościowy to jedno, ale kontakt i budowanie relacji oraz zaufania, to wartości dodane. Wystawcy mogą podpowiedzieć, jak najlepiej wykorzystać produkty. To rzecz, której nie uświadczy się w sklepie.

Podwójne korzyści

Sobotni bazar rolniczy w OFF Marinie będzie odbywać się dwa razy w miesiącu.

– To oczywiście będzie namiastka naszej niedzielnej oferty, ale nie zmienia to faktu, że to bardzo wartościowa inicjatywa – podkreśla Jakubów. Korzyści jest jednak więcej. – Pojawią się wystawcy już znani naszym klientom, ale będą też nowe osoby, które być może zechcą do nas dołączyć na stałe.

Najbliższa odsłona bazaru rolniczego Aleja Zachodniopomorskich Smaków w OFF Marinie już w sobotę, 9 września. Kolejna okazja – 23 września. Jak zapowiadają organizatorzy, bazar planowany jest również w październiku i listopadzie. Wydarzenie zaplanowano w godz. 10:00-14:00.

Co więcej, wystawienie stoiska, wstęp, parking na terenie OFF Mariny są darmowe. Wystawcy chcący dołączyć do wydarzenia, wciąż mogą się zgłaszać telefonicznie 729-197-005 lub mailowo: biuro@szczecinskibazarsmakoszy.pl.