Na budowie węzła Granitowa rozpoczęto wycinanie stalowych blach, z których wykonana zostanie konstrukcja nowego mostu nad Regalicą. Trwają również prace ziemne, w różnych częściach rozległego placu budowy.

Nowa przeprawa powstanie w miejscu wyłączonego od lat z ruchu mostu im. 1 Armii Wojska Polskiego. Kierowcy będą mogli więc z przyszłości korzystać z dwóch mostów, jeden będzie dla jadących w kierunku Podjuch, a drugi dla zmierzających na lewobrzeże.

Głównie prace przy podziemnej infrastrukturze

Wykonawcą węzła Granitowa jest konsorcjum firm Roverpol sp. z o.o. oraz Rover Infraestructuras S.A. Roboty prowadzone są obecnie równolegle w różnych częściach placu budowy.

- Prace prowadzone są m.in. przy przebudowie gazociągów oraz przy sieciach podziemnych – budowana jest kanalizacja deszczowa i kanalizacja teletechniczna. Wykonawca kontynuuje roboty przy wykopach na ul. Krygiera. Trwa pogrążanie ścianek szczelnych przy murach oporowych, wykonywany jest także materac z kruszywa – informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji.

Pierwsze utrudnienia w kwietniu

Poważniejsze utrudnienia czekają kierowców od kwietnia do maja, gdy zamknięty zostanie wjazd w ul. Krygiera. Od lipca do września zamykane będą fragmenty ul. Granitowej. Prace przy budowie dużego skrzyżowania z wyspą centralną i sygnalizacją świetlną powinny zakończyć się w listopadzie.

Koszt inwestycji to ponad 104 mln zł. 72 mln zł pochodzi ze środków unijnego Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.