Dobrze wiemy, że dzieci nie lubią siedzieć w ławkach. Nie skupiają również uwagi na zbyt długo. Dorośli mają często problemy z koncentracją, gdyż trudno im oderwać się od obowiązków zawodowych i prywatnych. Młodzież ma natomiast zawsze dużo do powiedzenia, gdyż przecież wie najlepiej. Wszyscy dużo mówią, ale oczywiście nie na temat. A do tego każdy lubi nowe technologie. Bez iPhona, iPada, tableta czy komórki życia sobie nie wyobrażają.

Szkoła językowa Mobile Lingua wykorzystała tę wiedzę, by przygotować kursy językowe, które zaciekawią zarówno dorosłych, młodzież jak i dzieci oraz sprawią, że języki obce staną się ich pasją. W nowej siedzibie na Niebuszewie przy ul. Lenartowicza 3-4 organizujemy od 03.03.2014 kursy języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i francuskiego rewolucyjną metodą– bez ławek, książek oraz nauki gramatyki. Wszystkie zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu. Najmłodsi rozpoczynają zajęcia o godz. 16:15 i trwają 45 minut, a kosztują jedyne 100 zł miesięcznie, zajęcia dla młodzieży odbywają się w godzinach 17:00-18:00 za 120 zł miesięcznie. Kursy dla osób dorosłych natomiast rozpoczynają się o godz. 18:00 i trwają 90 minut. Zajęcia mają miejsce w przestrzeni artystycznej w kamienicy zajmowanej przez szczecińskich artystów. Sprzyja do pobudzaniu kreatywności u uczestników. Kursy są prowadzone metodą konwersacyjną. Kursanci uczą się nowego słownictwa za pomocą interesujących animacji, gier i zabaw językowych, poprzez piosenki, filmy lub programy telewizyjne w języku obcym. Interesującą metodą powtórki słówek stosowaną w naszej szkole jest gra Eurolingua, która polega na układaniu krzyżówki panoramicznej na planszy ze słówek z danego działu tematycznego. Utrwalone słownictwo jest następnie stosowane w konwersacjach z lektorem na przeróżne tematy, a kursanci uczą się układania zdań w języku obcym i radzenia sobie w podstawowych sytuacjach za granicą. Powtórki przerobionego materiału polegają na czynnym udziale uczących się, którzy muszą budować pytania, które następnie zadają innym osobom w grupie. Tym sposobem jesteśmy w stanie oderwać każdego od języka ojczystego na cały czas trwania zajęć. Zapisy na kursy trwają do końca ferii zimowych, tj. do dnia 02.03.2014.

Kursy języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i francuskiego tą metodą prowadzimy z powodzeniem w naszej pierwszej siedzibie w Szczecinie-Dąbiu przy ul. Taborowej 7 w Zespole Szkół Szczecińskiej Fundacji Talent-Promocja-Postęp. Tam w godzinach popołudniowych uczą się u nas zarówno małe dzieci (6-9 lat), jak i starsze (10-12 lat) oraz osoby dorosłe na różnych poziomach zaawansowania języka. Do każdej z grup można się też jeszcze dopisać. Od 03.03.2014 zajęcia będą kontynuowane.

Zapisy przyjmowane są przez Internet www.mobilelingua.com.pl zakładka Zapisy oraz pod numerem telefonu: 534 444 994 lub poprzez e-mail: sekretariat@mobilelingua.com.pl. Zapraszamy!