Kurtki skórzane męskie dawno przestały być domeną „niegrzecznych chłopców”. Obecnie każdy modny mężczyzna powinien posiadać chociaż jedną w swojej szafie. Mnogość fasonów i kolorów pozwoli znaleźć model idealnie dopasowany do twojego stylu. Sprawdź, jakie kurtki skórzane męskie są najmodniejsze.

Męskie skóry pojawiły się na wybiegach niecałe sto lat temu. Wywodzą się z mody motocyklowej — pierwsza ramoneska powstała na użytek marki Harley-Davidson. Szybko podbiła serca największych projektantów i śmiało wkroczyła do codziennych stylizacji. Uszyta została z końskiej skóry, jednak dzisiaj bez problemu znajdziesz wersje wykonane bez udziału w produkcji zwierząt.

Z kolei pilotki, jak sama nazwa wskazuje, noszone były początkowo przez pilotów samolotów wojskowych podczas II wojny światowej. Od typowych ramonesek odróżnia je warstwa ocieplenia i kołnierz wykonany z futerka lub kożucha. Dodatkowo posiadają ściągacze na końcach rękawów, a czasem także na dole.

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś posiadał w szafie kurtki skórzane męskie w obu rodzajach. Wiosną i latem świetnie sprawdzi się klasyczna kurtka skórzana męska. Jesienią i zimą z powodzeniem zastąpi ją skórzana pilotka. Modne ramoneski skórzane męskie i pilotki znajdziesz np. na stronie Denley - https://www.denley.pl/pol_m_Odziez-meska_Kurtki-meskie_Kurtki-skorzane-357.html.

Czarna pilotka kurtka skórzana męska

Ramoneski skórzane męskie — jaką wybrać?

Przy obecnym nacisku kładzionym na dbanie o środowisko, noszenie kurtki ze skóry naturalnej może zostać uznane za ignorancję. Jednak trzeba przyznać, że modele z materiałów odzwierzęcych cechuje większa wytrzymałość. Taka kurtka posłuży ci nawet przez kilkanaście lat. Oczywiście o ile będziesz ją odpowiednio konserwował, co pozwoli skórze zachować naturalne właściwości.

Na szczęście większość projektantów odchodzi od stosowania skór zwierzęcych w swoich projektach. Technologia poszła do przodu na tyle, że często trudno odróżnić skórę ekologiczną od naturalnej. Produkt dobrej jakości również jest w stanie obecnie posłużyć przez wiele sezonów. Co więcej, kurtki skórzane męskie ze skóry ekologicznej są znacznie tańsze.

Kolejną zaletą tkanin skóropodobnych jest łatwość ich farbowania. Dzięki temu klasyczna kurtka skórzana męska czarna lub brązowa nie jest jedyną opcją. Znajdziesz również modele w kolorze czerwonym, pomarańczowym czy écru. Jednak pamiętaj, że kolorowa skóra nie będzie pasowała do wszystkiego.

Czarna ramoneska kurtka skórzana męska

Kurtki skórzane męskie z futerkiem pilotki — co wybrać?

Jeśli na chłodniejsze miesiące marzy ci się skórzana pilotka, czeka cię podobny dylemat odnośnie do rodzaju skóry. Powinieneś zwrócić również uwagę na rodzaj futra i wypełnienie ocieplenia. Jednak z reguły kurtka skórzana męska z kołnierzem ze skóry ekologicznej nie będzie posiadała innych elementów odzwierzęcych.

W przypadku kurtek ze skóry naturalnej zdarzają się tego typu mieszanki. Zazwyczaj mają na celu obniżenie kosztu produkcji, chociaż może to nie mieć odzwierciedlenia w cenie. Dlatego, kiedy przeglądasz kurtki skórzane męskie z futerkiem lub kożuchem, koniecznie sprawdzaj skład produktu na metce lub w opisie na stronie.

W odbiorze pilotki przez otoczenie duże znaczenie ma rodzaj kołnierza. Zdecydowanie bardziej męsko prezentuje się kurtka skórzana męska z kołnierzem wykonanym z kożucha. Oczywiście, jeśli do gustu bardziej przypadł ci model z futrzanym wykończeniem, nie krępuj się! Coraz mniej osób zwraca uwagę na podział ubrań ze względu na płeć.

Warto wybrać model kurtki z możliwością odpięcia kołnierza. Będzie wtedy odpowiedni również na porę przejściową późną jesienią i wczesną wiosną. Pozwoli ci to również lepiej wyeksponować modny szalik, jeśli taki posiadasz.