Tegoroczny Pyromagic zbliża się wielkimi krokami. Już za nieco ponad miesiąc nad Szczecinem rozbłysną tysiące sztucznych ogni. 10. jubileuszowej edycji imprezy po raz piąty będzie towarzyszyć festiwal muzyczny Szczecin Music Live. Kto tym razem zagra na scenie u podnóża Wałów Chrobrego i umili czas między wybuchowymi pokazami?
Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni Pyromagic 2017 odbędzie się zaledwie kilka dni po finale regat The Tall Ships Races. Zachwycające pokazy ognia, światła i dźwięku zaplanowano w piątek i sobotę, 11 i 12 sierpnia. Z okazji 10. edycji wydarzenia, w tym roku w Szczecinie zmierzą się najlepsi z najlepszych. Mowa o zwycięzcach Pyromagic z ostatnich czterech lat. O Platynową Magnolię powalczą firmy z Austrii, Belgii, Luksemburga raz Szwajcarii.

- zwycięzca z 2013r. – JOST Austria
- zwycięzca z 2014r. – H.C. Pyrotechnics Belgia
- zwycięzca z 2015r. – Fire Event Luksemburg
- zwycięzca z 2016r. – SUGYP Szwajcaria  

Już po raz piąty, podczas pokazów fajerwerków Pyromagic odbędzie się festiwal muzyczny Szczecin Music Live.  

- Tegoroczna edycja będzie kontynuacją bardzo dobrze przyjętego przez szczecińską publiczność kierunku muzycznego, będącego mieszanką folku i muzyki tanecznej wzbogaconego o brzmienia muzyki elektronicznej. Podczas dwóch dni festiwalu usłyszymy i zobaczymy wybitnych przedstawicieli tego gatunku z Polski i zagranicy – zapowiada Robert Grabowski ze Szczecińskiej Agencji Artystycznej.

Wśród nich będą GOORAL i Psio Crew (w piątek, 11 sierpnia) oraz dj Haris Pilton i The Ufoslavians ze Słowenii (w sobotę, 12 sierpnia).

GOORAL
Gooral, czyli Mateusz Górny, to urodzony w Bielsku-Białej producent muzyczny, który zasłynął dzięki oryginalnemu łączeniu muzyki elektronicznej, drum'n'bass i dubstepu z etniczną muzyką góralską.





PSIO CREW
Formacja Psio Crew to powstała w 2004 roku elektro-góralska kapela. Jej założycielami są Gooral i Maciej 'Kamer' Szymonowicz. Nowatorskie połączenie tradycyjnych melodii z elementami drum and bass, trip hop i dub zrobiło spore zamieszanie na scenie muzycznej w kraju i zagranicą, a zestawienie góralskiego śpiewu z beatboxem stało się oryginalną wizytówka zespołu. Dotychczas twórcze eksperymenty Psio Crew przeprowadzone na muzyce ludowej zostały zapisane na debiutanckim albumie „Szumi Jawor Soundsystem”, który ukazał się w 2007 roku. Jak można przeczytać na okładce albumu, „płyta powstała z potrzeby tworzenia oraz z radości poruszania się w otwartej przestrzeni muzyki jednoczącej stary i nowy czas”. Album jest dowodem potwierdzającym tezę, iż muzyka nie posiada granic, a eklektyzm stylistyczny nie dzieli a mnoży odbiorców.



HARIS PILTON (Słowenia)
Haris Pilton to pochodzący ze Słowenii didżej, również założyciel grupy The Ufoslavians. Jego styl można opisać jako unikalną fuzję miejskich rytmów i muzyki cygańskiej z przyprawami w postaci reggae, dub i jungle. Taka kombinacja daje wrażenie futurystycznego "Balkan Rasta Pulp Fiction" stworzonego pod wpływem komiksów Alana Forda.



THE UFOSLAVIANS (Słowenia)
Zespół proponuje oryginalny “ufosłowiański” styl, który jest wypadkową muzyki bałkańskiej, cygańskiej, reggae, cumbia, ska, hip hopu i elektroniki. Na scenie występują w efektownych przebraniach przybyszów z innej planety. Ta nietuzinkowa i porywająca do tańca grupa po raz pierwszy zagra w Polsce.