Flaner – to chyba najlepsze określenie dla kolejnego gościa cyklu Pan od książek. Można jednak dodać spokojnie: szczeciner, przewodnik i maniak książek. Chyba wiadomo już o kogo chodzi. Gościem odcinka był Przemek Głowa.

Do spotkania z Przemkiem doszło w nieoczywistym miejscu. Rozmawialiśmy na balkonie mieszkania jego zmarłej mamy. Byliśmy w bloku na Pomorzanach, skąd rozciągał się piękny widok na kawał miasta (mam nadzieję, że i Wy widzicie trochę na nagraniu). Tu brawa dla realizatorów, bo zadanie wymagało dużej ekwilibrystyki.

Rozmowę zaczęliśmy od szczecińskiej historii rodziny. Szczecin był ważnym wątkiem rozmowy, bo ciekawe jest spojrzenie osoby, która zna tak wiele historii, anegdot i zakamarków miasta. Padły też pytania, które każdy chciałby zadać Głowie, ale nikt nie miał odwagi (oczywiście przejaskrawiam dla większego efektu). Jakie książki Przemek Głowa ma w plecaku najczęściej? Do których najczęściej wraca? Kiedy ukażą się jego książki? Na te, i wiele innych pytań odpowiada Przemek Głowa. Zapraszam!

 

Krzysztof Lichtblau (ur. 1989 r. w Szczecinie) – krytyk literacki i komiksowy. Doktorant w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim. Redaktor „Zeszytów Komiksowych”. Publikował m.in. w „Pograniczach”, „Midraszu”, „Odrze”, „Fabulariach” i „Tyglu Kultury”. W latach 2014-2018 pełnił funkcję sekretarza w kwartalniku literacko-kulturalnym „eleWator”. Redaktor naczelny portalu o popkulturze BETONiarka.net. Członek Stowarzyszenia POP-ART. Pracownik działu promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie.

Zobacz na fb: Pan od książek