Praca w Niemczech jest już bardzo popularną opcją na życie dla osób, które nie potrafią odnaleźć się na rynku pracy w Polsce. Przemawia za tym bardzo wiele argumentów i mimo że dyskusje na temat opłacalności takiego wyjazdu wciąż trwają, to nie zmienia to faktu, że w Niemczech żyje około 560 tysięcy Polaków. Co skłania naszych rodaków do opuszczenia ojczyzny i udania się do zachodniego sąsiada?

Wyższe zarobki a praca w Niemczech

 

Nie ma co się oszukiwać – zatrudnienie w Niemczech daje wypłatę znacznie wyższą niż za wykonywanie tej samej pracy w Polsce. Oznacza to więc również więcej satysfakcji i sprawia, że jesteśmy bardziej wydajnymi pracownikami. Zatem wysokie płace są korzystne nie tylko dla nas jako pracowników, ale również dla pracodawców, którzy wiedzą, że sfrustrowany niskimi zarobkami człowiek nie pracuje zgodnie ze swoimi możliwościami. Ponadto u naszego zachodniego sąsiada wciąż doceniani są ludzie o technicznym wykształceniu i z choćby komunikatywną znajomością języka. Nie oznacza to jednak, że trzeba być inżynierem, aby w ogóle mieć możliwość zdobycia tam pracy. Bardzo popularną opcją jest praca jako opiekun osób starszych, ponieważ społeczeństwo niemieckie starzeje się w zastraszającym tempie, a wciąż brak osób, które mogłyby zająć się seniorami i pomagać im w codziennym życiu oraz dotrzymywać towarzystwa. Taka praca przy dobrej znajomości języka i doświadczeniu wiąże się z wysokimi zarobkami, nawet do 5 tysięcy złotych netto. W dodatku wbrew powszechnej opinii nie jest skierowana wyłącznie do pań, bardzo docenianymi opiekunami są również mężczyźni, ponieważ przy niektórych podopiecznych wymagana jest większa siła fizyczna.

Należy jednak pamiętać, aby szukać zatrudnienia jedynie przez sprawdzone agencje pośrednictwa pracy, ponieważ w przeciwnym wypadku możemy trafić na nieuczciwych ludzi, którzy nas wykorzystają lub paść wręcz ofiarą handlu żywym towarem.

Praca w Niemczech zachęciła już wiele osób do regularnych przyjazdów do tego kraju, a nawet do zamieszkania w nim na stałe.

 

Praca w Niemczech to bliskość z rodziną

 

Praca za granicą zawsze wiąże się z rozłąką i tęsknotą za bliskimi. Jednak zatrudnienie w Niemczech ma tę zaletę, że nie wymaga od nas wyprowadzenia się na drugi koniec świata. Obecnie można znaleźć wiele tanich lotów, choćby z i do Berlina, a i podróż samochodem nie trwa wieki. Niemcy mają dobrze rozbudowany system autostrad, więc do większości miast można dojechać bez najmniejszego problemu. Jeśli chcemy pracować za granicą, to pod względem możliwości utrzymywania kontaktu z bliskimi nasi zachodni sąsiedzi zdecydowanie będą dobrym wyborem, zwłaszcza dla osób z rodziną mieszkającą w pobliżu granicy. Jeżeli do tego dodamy fakt powszechnej dostępności komunikatorów i portali społecznościowych, to z tym, co się dzieje u naszych bliskich, możemy być na bieżąco właściwie przez cały czas.

 

Gdzie szukać pracy w Niemczech?

 

Jak już zostało wspomniane, pracy w Niemczech powinniśmy szukać jedynie przez sprawdzone źródła. A wśród niż wyróżnia się firma Prosenior24.pl. Dlaczego? Zapewnia ona bezpieczną i legalną pracę za granicą, pomaga w znalezieniu podopiecznego i pokrywa koszty związane z podróżą w obydwie strony. Dodatkowo każdy opiekun ma zapewnione wyżywienie i zakwaterowanie w domu osoby, którą się zajmuje, oraz opłacenie składek ZUS. Jednak to nie koniec zalet. Opiekunowie wyjeżdżający do pracy mają możliwość stałego kontaktu z koordynatorem, więc nikt nie zostaje rzucony na głęboką wodę. Prosenior24.pl współpracuje tylko z zaufanymi agencjami pośrednictwa pracy w Niemczech, a warunki i zakres obowiązków stawianych opiekunom są jasno nakreślone, bez niedomówień.

 

W Polsce jest bardzo wiele wykwalifikowanych pielęgniarek oraz osób z doświadczeniem w pracy z seniorami, które nie mogą znaleźć pracy. Dlaczego zatem nie zmienić tego stanu rzeczy i nie dać sobie szansy na zatrudnienie? W tym celu wystarczy zgłosić swoją kandydaturę do ProSenior24.pl przez Internet, mail lub telefon. Ponadto zapraszamy na stronę internetową ProSenior24.pl – znajdziecie tam Państwo porady dotyczące wyjazdu oraz opieki nad osobami starszymi.