Zachodniopomorski Związek Pracodawców i Przedsiębiorców po raz pierwszy przyznał nagrodę dla najlepszego dewelopera w regionie. Wyróżnienie trafiło do firmy Gryfbud. Komisja konkursowa zdecydowała, że przedsiębiorstwo zasługuje na nagrodę „Szklanego Skyscrapera” za realizację osiedla na Krzekowie. Wręczenie nagród odbyło się w Pałacu pod Globusem. Akademia Sztuki była jednym z partnerów inicjatywy.

„Tarasy Krzekowo” najlepszą realizacją deweloperską

„Szklany Skyscraper” przyznany został po raz pierwszy, ale organizatorzy plebiscytu już zapowiadają kontynuację. Z dziewięciu nominowanych inwestycji nagrodę otrzymała firma Gryfbud za realizację osiedla „Tarasy Krzekowo”. Inwestycja, w opinii kapituły, wyróżnia się estetyką, szacunkiem do lokalizacji oraz wykorzystaniem potencjału osiedla Krzekowo. 

– Oprócz doskonałej lokalizacji zwróciliśmy uwagę na standard wykończenia apartamentów i tarasy widokowe na dachach domów. To bardzo podniosło atrakcyjność inwestycji.  Należy też dodać, że domy zostały zaprojektowane w sposób minimalistyczny, ale jednocześnie z uwzględnieniem wszystkich wygód dla mieszkańców, takich jak miejsca postojowe, garaże czy wiaty – tłumaczył Robert Lewandowski z Zachodniopomorskiego Związku Pracodawców i Przedsiębiorców.  – Wybór był naprawdę trudny, ponieważ wszystkie nominowane inwestycje są naprawdę na bardzo wysokim poziomie, spędziliśmy sporo czasu na dyskusjach na temat ostatecznego wyboru.

– Odpowiedzialność deweloperów za przestrzeń publiczną jest nie do przecenienia. Dlatego warto zachęcać do tworzenia pięknych budynków mieszkalnych, bo tworzą z jednej strony wkład do bogacenia się nabywców mieszkań, a z drugiej strony naturalne wypełnienie miast i miasteczek – dodała Małgorzata Jacyna-Witt, przedstawicielka Zachodniopomorskiego Związku Pracodawców i Przedsiębiorców.

Jury przyznało także nagrodę specjalną za kreatywne zagospodarowanie przestrzeni publicznych. Wyróżnienie otrzymał Sanix-Tur Development, który buduje na Gumieńcach „Osiedle Kapitanów”.

Akademia Sztuki partnerem konkursu dla deweloperów

W organizację konkursu, poza Zachodniopomorskim Związkiem Pracodawców i Przedsiębiorców, zaangażowana była także Akademia Sztuki w Szczecinie.

Rektora Mirosława Jarmołowicz podczas rozdania nagród podkreślała, jak istotne jest, by deweloperzy zwracali uwagę na przestrzeń, estetykę i otoczenie inwestycji.

– W konkursie Zachodniopomorskiego Dewelopera Roku 2022 przy ocenie inwestycji brane są pod uwagę przede wszystkim: poziom rozwiązań architektonicznych oraz stan infrastruktury towarzyszącej, mający wpływ na warunki życia mieszkańców – to wartości, o których należy zawsze pamiętać, bo od poziomu realizacji nowych inwestycji mieszkaniowych zależy komfort życia mieszkańców i estetyka przestrzeni, naszej wspólnej przestrzeni. Mamy w Akademii specjalistów – architektów z osiągnięciami, kształcimy młodych architektów, dlatego bardzo nam miło, że możemy wesprzeć konkurs promujący wartościowe inicjatywy wpływające na rozwój naszego regionu – mówiła Mirosława Jarmołowicz.

Zachodniopomorski Związek Pracodawców i Przedsiębiorców zapowiada kontynuację projektu w kolejnych latach na jeszcze szerszą skalę.

AKTUALIZACJA:

Spółka GRYFBUD sp. z o.o. sp. k. była Generalnym Wykonawcą inwestycji "Tarasy Krzekowo", a właściwym deweloperem dla powyższej inwestycji jest Delux Investment sp. z o.o sp. k.

Pierwotna informacja została wysłana do redakcji w formie komunikatu prasowego przez organizatora konkursu.