W drugiej rundzie kwalifikacji do Ligi Konferencji Europy Pogoń Szczecin zmierzy się ze zwycięzcą dwumeczu Linfield F.C. (Irlandia Północna) – KF Vllaznia (Albania). Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane na wyjeździe 27 lipca, rewanż 3 sierpnia w Szczecinie.

Los zdecydował, że Pogoń zagra z drużyną, która najpierw musi przebrnąć I rundę kwalifikacji. Dlatego dopiero 20 lipca będzie wiadomo, czy tydzień później Portowcy wybiorą się do Belfastu, czy Szkodry.

Linfield F.C. z Belfastu to aż 56-krotny mistrz Irlandii Północnej. W ostatnim sezonie musiał jednak zadowolić się wicemistrzostwem. Poprzednią edycję Ligi Konferencji Europy zakończył na ostatniej rundzie kwalifikacji, w której uległ łotewskiemu FK Riga.

KF Vllaznia to albańska drużyna z siedzibą w Szkodrze. Poprzedni sezon zakończyła na 4. miejscu, a w 2. rundzie kwalifikacji Ligi Konferencji Europy przegrała z rumuńskim Universitatea Krajowa. W dorobku ma 9 mistrzostw Albanii, ostatnie w 2001 roku.

Na potrzeby losowania Pogoń została przydzielona do grupy, w której mogła trafić również na: KAA Gent z Belgii, FC Midtjylland z Danii, KuPS Kuopio z Finlandii lub zwycięzcę meczu Riga FC (Lotwa) - Víkingur Reykjavík (Islandia).