Piątek to często czas szczytu w lokalnych połączeniach kolejowych. W tym newralgicznym momencie tygodnia pasażerowie podróżujący ze Szczecina do Gryfina i w drugą stronę uzyskają bardzo szybkie połączenie. Pociąg między miastami pokona trasę w 18 minut.

Dodatkowe połączenie między Szczecinem a Gryfinem ruszy od 13 marca. Będzie w rozkładzie w piątkowe popołudnia. 

Pociąg ze Szczecina Głównego wyruszy o godzinie 15:25, czyli w kulminacyjnym momencie popołudniowego szczytu przewozowego. Dzięki ograniczeniu liczby postojów (pociąg zatrzyma się jedynie na stacji Szczecin Podjuchy) podróż do Gryfina potrwa zaledwie 18 minut.

W relacji powrotnej pociąg wyruszy z Gryfina o godzinie 16:12 i dotrze do Szczecina Głównego o 16:30. W tym kierunku skład pojedzie bez zatrzymywania się na stacjach pośrednich. 

Pociąg będzie kursował w piątki w okresach standardowego ruchu pasażerskiego, z wyłączeniem piątków przypadających w trakcie tzw. długich weekendów. Dodatkowo zostanie uruchomiony także w wybrane dni robocze poprzedzające dłuższe okresy wolne od pracy i szkoły – tj. 1–3 maja oraz 3 czerwca.