W zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że mimo pozytywnej postawy obu stron nie udało się zatrzymać Ryszarda Tarasiewicza w Szczecinie. Na chwilę beniaminek ekstraklasy został bez szkoleniowca – dziś jednak włodarze klubu przedstawili człowieka, który poprowadzi Pogoń w najwyższej lidze rozgrywkowej.

Tarasiewicz przejął Pogoń na 10 meczów przed końcem sezonu. Mimo tragicznej sytuacji klubu w tabeli, udało mu się podnieść Portowców i awansować do ekstraklasy. Jednak rozmowy między zarządem i Ryszardem Tarasiewiczem nie zakończyły się nowym kontraktem, a Pogoń została bez trenera. W zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że nowy szkoleniowiec zostanie wybrany do końca tego tygodnia – nie musieliśmy jednak tak długo czekać. Już dziś wiadomo, że w Ekstraklasie szczeciński zespół poprowadzi Artur Skowronek.

Zaledwie 30-letni trener jeszcze w zeszłym sezonie prowadził Ruch Radzionków, z którym zajął 9 pozycję w lidze. Uznano to za duże osiągnięcie w świetle ogromnych problemów klubu z Radzionkowa. Artur Skowronek posiada licencję PZPN Pro. Pracę z pierwszym zespołem Ruchu Radzionków zaczął w sezonie 2010/2011. Wcześniej współpracował z Ruchem Chorzów. Na jak długo został podpisany kontrakt z nowym trenerem dowiemy się w najbliższym czasie.