Chcesz zwiększyć swoje szanse na zdobycie ciekawej pracy lub awans? Pomyśl o studiach podyplomowych. Nie musisz czekać do nowego roku akademickiego, bo naukę możesz rozpocząć już teraz. Rekrutacja zimowa trwa.
 
Masz już dyplom inżyniera, licencjata lub magistra, ale chcesz podnieś swoje kwalifikacje. Zastanawiasz się, jak to zrobić? Dobrym pomysłem będzie „podyplomówka”. 
 
Wiedzieć więcej
 
Studia podyplomowe to przede wszystkim sposób na uzupełnienie wykształcenia i podniesienie kwalifikacji w określonej dziedzinie lub zawężenie specjalizacji. W ten sposób zwiększasz swoje szanse na zdobycie interesującej pracy, bo pokazujesz pracodawcy, że inwestujesz w siebie i chcesz się rozwijać. – Podczas zajęć można także zdobyć określone uprawienia i zupełnie nowe umiejętności – to świetne rozwiązanie dla osób, które zastanawiają się nad zmianą dotychczasowej drogi zawodowej – mówi dr Justyna Osuch, dyrektor Centrum Rozwoju Biznesu Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu, która w swojej ofercie posiada wiele ciekawych kierunków studiów podyplomowych.
 
Wybierz mądrze
 
Decydując się na uczelnię warto zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych kwestii. Na tym etapie edukacji szczególnie istotne jest to, by zajęcia prowadzili wykładowcy-praktycy. Dzięki temu poznasz nie tylko teorię, ale też dowiesz się, jak wykorzystywać ją na co dzień. Co jeszcze jest ważne? Program i model kształcenia dopasowany do potrzeb rynku, bo daje on możliwość zdobycia kwalifikacji poszukiwanych przez pracodawców. – W Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu w ramach studiów podyplomowych korzystamy z innowacyjnego modelu Knowledge@Work – mówi dr Justyna Osuch, dyrektor Centrum Rozwoju Biznesu Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu. – Indywidualna ścieżka kształcenia uwzględnia doświadczenie, wiedzę i umiejętności studenta, a nad jego postępami w nauce cały czas czuwa broker edukacyjny. Słuchacze zdobywają wiedzę z wybranej dziedziny, a także kompetencje przydatne niezależnie od miejsca i rodzaju pracy, jak na przykład autoprezentacja, komunikacja interpersonalna, zarządzanie zespołem czy znajomość technologii informatycznych – dodaje. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom dziś uczyć można się w dowolnym miejscu i czasie, bo uczelnie oferują również kursy e-learningowe. To świetna propozycja, jeśli pracujesz w weekendy lub wolisz studiować zdalnie.
 
Szczegółowe informacje na temat zimowej rekrutacji na studia podyplomowe znajdziesz na stronie: www.podyplomowe.zpsb.pl.