To już tradycja, że ulubione miejsce wypoczynku szczecinian staje się na jeden dzień areną zmagań utalentowanych tyczkarzy. Ale wydarzenie „Lisek i Przyjaciele” to również inne sportowe aktywności dla dzieci, strefa e-sport, a nawet możliwość odbycia jazd testowych elektrycznymi samochodami współorganizatora imprezy – Kia Polmotor. Wszystko to w sobotę 16 września na Jasnych Błoniach.

Piotr Lisek jest obecnie zdecydowanie najbardziej utytułowanym lekkoatletą ze Szczecina. Swoją rozpoznawalność chętnie wykorzystuje, by promować sport wśród najmłodszych. Tak będzie również w sobotę, gdy wspólnie z miastem i Kia Polmotor zaprasza wszystkich na Jasne Błonia.

Dużo sportu i e-sportu

Miłośnicy sportowej rywalizacji będą mogli oglądać zmagania następców naszego mistrza. Zawody w skoku o tyczce rozgrywane będą na dwóch poziomach zaawansowania. O godzinie 8.30 zaczną najmłodsze dzieci, a o 13.00 na rozbiegu pojawią się juniorzy, którzy potrafią już latać naprawdę wysoko. Skokom towarzyszyć będzie muzyka, o którą zadba DJ. Dla publiczności przewidziane są konkursy z nagrodami.

Najmłodsi, którzy przyjdą podziwiać skoki, sami będą mogli złapać sportowego bakcyla. Zadba o to Szczeciński Klub Tenisowy, którzy przygotował specjalny program dla najmłodszych. Będzie też dużo aktywności w sportowej strefie. Atrakcje szykują również partnerzy wydarzenia – TEB EDUKACJA Szczecin oraz Radio Eska.

Nie tylko dzieci, ale również dorośli, będą mieli szansę, by spróbować swoich sił w e-sporcie. Gratką będzie strefa wyścigowa przygotowana przez pierwsze na Pomorzu Zachodnim centrum SimRacingu.

Jazdy testowe elektrycznymi modelami Kia

Kia Polmotor od dawna wspiera Piotra Liska, na miejscu będzie można zobaczyć jego samochód – Kia Sorento. Dlatego lokalny dealer samochodowy też szykuje na sobotę swoją wyjątkową ofertę. Będzie możliwość odbycia jazd testowych elektrycznymi modelami marki Kia, a w strefie elektromobilności specjaliści będą odpowiadać na wszystkie pytania z nią związane.