Po środowych spotkaniach poznaliśmy pierwszych ćwierćfinalistów w singlu oraz wszystkie pary, które zagrają w tej fazie rozgrywek w grze podwójnej. W pierwszej grupie nie ma już Polaków, ale nasi tenisiści wciąż liczą się w walce o turniejowe trofea. W piątek na szczecińskich kortach zagrają też artyści.

W I rundzie gry pojedynczej Pekao Szczecin Open swoje mecze przegrali Jerzy Janowicz i Maks Kaśnikowski. Do 1/8 finału dotarł natomiast Daniel Michalski, który okazał się lepszy od Facundo Diaza Acosty. W kolejnej rundzie trafił jednak na znacznie trudniejszego rywala, którym był Hiszpan Roberto Carballes Baena i zszedł z kortu pokonany 1:6, 2:6. Ten ostatni jest jedynym reprezentantem swojego kraju w singlu, który gra dalej w szczecińskim turnieju.

Do ćwierćfinału w deblu awansowały dwa duety – Maks Kaśnikowski i Yann Wójcik, a także Karol Drzewiecki i Szymon Walków. Pierwsza para miała zmierzyć się z Roberto Carballesem Baeną oraz Andreą Pellegrino, ale kilkadziesiąt minut przed rozpoczęciem spotkania ich przeciwnicy podjęli decyzję o oddaniu spotkania walkowerem.

W wieczornym meczu dnia Karol Drzewiecki i Szymon Walków wygrali z Oleksijem Krutyczem i Danielem Michalskim 6:0, 7:6 (5). W czwartek (po godz. 19.00) w kolejnym meczu dnia obaj zagrają z Dustinem Brownem (Jamajka) i Andreą Vavassorim (Włochy). Warto dodać, że Drzewiecki wygrał już Pekao Szczecin Open w grze podwójnej. Było to w 2018 roku i wtedy partnerował mu słowacki zawodnik, Filip Polášek. W tym roku ma szansę powtórzyć ten sukces. Maks Kaśnikowski i Yann Wójcik, również w czwartek, zagrają z Luisem Martinezem (Wenezeuela) i Cristianem Rodriguezem (Kolumbia).

W piątek natomiast na kortach przy al. Wojska Polskiego rozpocznie się Turniej Tenisowy Artystów, w którym wezmą udział m.in. Jan Englert, Urszula Dudziak, Radosław Bielecki czy Robert Janowski.