Współtwórca innowacyjnej technologii produkcji grafenu - najbardziej przełomowego wynalazku ostatnich lat oraz jeden z najmłodszych polskich wynalazców, który jeszcze przed 25 rokiem życia zaprojektował i wdrożył na rynek ponad 20 nowatorskich produktów – to prelegenci konferencji „Patent na sukces”, która odbędzie się 11 czerwca 2013 r. w Szczecinie. Innowatorzy przyjadą do Szczecina, aby opowiedzieć historie swoich sukcesów i podzielić się swoimi doświadczeniami z uczestnikami spotkania. Organizatorami konferencji są Technopark Pomerania i GOS Polska.
O grafenie mówi się, że jest technologicznym cudem, który w ciągu najbliższej dekady zrewolucjonizuje świat i zmieni życie ludzi! To materiał, który przewodzi ciepło i prąd z gigantyczną prędkością - nawet 200 razy szybciej niż krzem, jest wytrzymały 100 razy bardziej niż stal, a jednocześnie można go zginać i rozciągać. Dzięki tym właściwościom potencjał grafenu jest olbrzymi – może on znaleźć zastosowanie w elektronice, medycynie, lotnictwie, motoryzacji, energetyce, branży kosmicznej i wielu innych dziedzinach przemysłowych!
 
Polscy naukowcy z Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych (ITME) opracowali innowacyjną i tanią technologię wytwarzania grafenu do celów przemysłowych, która uzyskała światowy patent. ITME otrzymał dofinansowanie na dalsze badania i rozwój z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, ośrodek uczestniczy też w międzynarodowych projektach badawczych zaliczanych do grupy tzw. projektów flagowych Unii Europejskiej. O niezwykłych właściwościach grafenu, pracach badawczych nad technologią jego produkcji przemysłowej i perspektywach wykorzystywania go w gospodarce opowie przedstawiciel ITME, prof. Jacek Baranowski.
 
Z kolei Patryk Arłamowski - 25-latek, który jest jednym z najmłodszych polskich wynalazców oraz jednym z finalistów plebiscytu „Wynalazek roku 2013” – zdradzi uczestnikom konferencji, w jaki sposób osiągnąć sukces w tak młodym wieku. Innowator dotychczas stworzył ponad 20 innowacyjnych produktów opartych na nowoczesnych technologiach i dokonał kilkadziesiąt zastrzeżeń patentowych w celu ochrony innowacyjności swoich rozwiązań.
 
Jednym z nowatorskich pomysłów Patryka Arłamowskiego jest koncepcja autonomicznego systemu Inteligentnego Budynku. Przez ponad półtora roku grupa naukowców - inżynierów elektroniki, programistów i specjalistów od tworzenia intuicyjnych interfejsów HMI - pod jego kierunkiem stworzyła najtańszy na świecie i jeden z najbardziej innowacyjnych systemów Inteligentnego Budynku – DARIN. Stworzony produkt w opinii uznanych znawców tematu, m.in. dr hab. inż. Antoniego Izworskiego z krakowskiej AGH, stanowi innowację zarówno procesową, jak i produktową. Magazyn dla projektantów i inwestorów USPRO określił młodego innowatora mianem wizjonera i wybitnego projektanta rozwiązań związanych z nowoczesnymi technologiami. 
 
Podsumowaniem inspirujących prezentacji będzie dyskusja o tym, czy w Szczecinie powstają w innowacyjne, przełomowe technologie i wynalazki oraz co zrobić, aby z powodzeniem komercjalizować innowacyjne pomysły. Konferencja „Patent na sukces” adresowana jest do zachodniopomorskich przedsiębiorców i naukowców zainteresowanych komercjalizowaniem nowoczesnych technologii oraz do wszystkich, którzy chcą osobiście wysłuchać inspirujących historii sukcesu i poznać bohaterów spotkania.
 
Konferencja „Patent na sukces” odbędzie się 11 czerwca 2013 r. o godz. 14.30 w Willi West Ende (Al. Wojska Polskiego 65).  Wydarzenie organizowane jest przez Technopark Pomerania i GOS Polska w ramach projektu „ICT LAB-MARKET – od wynalazku do produktu”. Partnerami spotkania są Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT oraz Centrum Transferu Technologii Morskich AM.  
 
Rejestracja trwa do 9 czerwca 2013 r.
 
 
 

Patent na sukces!

11 czerwca, Willa West Ende (Al. Wojska Polskiego 65, Szczecin)

Wstęp na konferencję jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona

 
Partnerzy
 
Kontakt: 
Magdalena Krawczak – specjalista ds. PR i marketingu, Technopark Pomerania (mkrawczak@spnt.pl, 91 85 22 922)