Miasto szuka wykonawcy, który rozbuduje miejsce do zabawy i odpoczynku przy ul. Kołbackiej. Pojawić się tam mają między innymi huśtawka podwójna bocianie gniazdo, karuzela, tyrolka i urządzenia do street workoutu.

To wszystko w ramach pierwszego etapu realizacji projektu „Nasz Ocean” ze Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Zakład Usług Komunalnych ogłosił przetarg na wykonawcę.

– Chodzi przede wszystkim o wykonanie placu zabaw dla dzieci na nawierzchni piaskowej. Znajdą się na nim takie urządzenia jak: równoważnia, walce, karuzela, tyrolka, huśtawka podwójna bocianie gniazdo, karuzela słupowa, huśtawka podwójna. Projekt zakłada również ustawienie urządzenia do street workoutu oraz leżaków – informuje Paulina Łątka z urzędu miasta.

Częścią planowanych prac będzie odnowienie boiska do siatkówki, które zyska nową nawierzchnię mineralną, piłkochwyt, siatkę i stanowisko sędziego. Zaprojektowano też nasadzenia – szpaler z krzewów derenia białego. Niektóre elementy, np. stół do ping-ponga, zostaną przeniesione w inne miejsca.

Oferty przetargowe można składać do 14 marca. Zwycięzca postępowania będzie miał 5 miesięcy na wykonanie zamówienia.