Kilka godzin trwała walka z pożarem, który wybuch pod wiaduktem w miejscowości Mścięcino między Szczecinem a Policami. Nadal występują poważne utrudnienia w ruchu. Objazdem jeżdżą autobusy 107 i 101, a kierowcy utknęli w wielogodzinnych korkach.

Udrożnianie ruchu trwa, ale kierowcy jadący w kierunku Polic wciąż zatrzymują się na wysokości Szosy Polskiej. Niektórzy pojechali do domów od strony Głębokiego, ale tam chwilowe zatory tworzą się już na ul. Zegadłowicza. Na wysokości Bartoszewa wprowadzono ruch wahadłowy. Autobusy linii 107 i 101 kursują objazdem ulicami Policką, Kościelną i dalej trasą linii 102 w obu kierunkach do odwołania.

Jak poinformował nas czytelnik, wielu kierowców utkwiło w korku na trasie do Polic, bez szans na zawrócenie pojazdu. 

„W Mścięcinie dramat. Życzę wszystkim wytrwałości”  – napisała jedna z internautek.

„Dojazd do Polic od strony Szosy Polskiej jest zablokowany. Dojazd tylko do Polickiej, dalej Kościelną, Nad Odrą, a potem stanie. Korek już się zaczyna na ul. Celulozowej” – czytamy w innym komentarzu.

Stanowisko w sprawie pożaru opublikowało Starostwo Powiatowe w Policach. „Pożar wiaduktu na ul. Asfaltowej. Jest z nami ekspert mostowiec, którego powołaliśmy, by pomógł ocenić konstrukcję wiaduktu, na ile ucierpiała w wyniku pożaru i czy możemy dopuścić obiekt do standardowego użytkowania” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych.