Gościem kolejnego odcinka Pana od książek był ilustrator – Tomek Panek. Właśnie ukazała się druga część „Mało szczegółowego przewodnika po Szczecinie”, którego jest autorem. Ostatnio stworzył również komiks o rzeźniku z Niebuszewa, który znalazł się w antologii „Komiks szczeciński”.

Umiejętności graficzne Panka są szerokie. Od prostych grafik, o zabarwieniu humorystycznym, które znalazły się w przewodniku, po bardziej skomplikowane prace np. z wizjami Szczecina po katastrofie. Sporo jego prac znajdziemy w social mediach, gdzie jest bardzo aktywny, i gdzie zdobył swoją popularność w naszym mieście.

Prace, które znalazły się „Mało szczegółowym przewodnika po Szczecinie” w często w punkt pokazują nasze miasto. Panek ma znakomite poczucie humoru i wyczucie, co widać a tych pracach. Mimo, że nie jest rodowitym szczecinianinem, to przez kilka lat świetnie wyłapał elementy, które charakteryzują nas i nasze miasto.

 

 

Krzysztof Lichtblau (ur. 1989 r. w Szczecinie) – krytyk literacki i komiksowy. Doktorant w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim. Redaktor „Zeszytów Komiksowych”. Publikował m.in. w „Pograniczach”, „Midraszu”, „Odrze”, „Fabulariach” i „Tyglu Kultury”. W latach 2014-2018 pełnił funkcję sekretarza w kwartalniku literacko-kulturalnym „eleWator”. Redaktor naczelny portalu o popkulturze BETONiarka.net. Członek Stowarzyszenia POP-ART. Pracownik działu promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie.

Zobacz na fb: Pan od książek