Dziennikarz, prezenter radiowy, pisarz, fantastyczny rozmówca i gawędziarz, a przede wszystkim miłośnik naszego regionu – Roman Czejarek, to kolejny gość w cyklu Pan od książek.

Rozmowa odbyła się w byłej fabryce Junaka, co było nawiązaniem do ostatniej książki Czejarka, czyli trzeciej części Sekretów Szczecina poświęconej PRL-owi. Autor ma w dorobku książki właśnie o sekretach Szczecina, Pomorza Zachodniego, ale też o słynnym programie Lato z Radiem i wiele, wiele innych. W rozmowie opowiada również o swojej domowej bibliotece. W rozmowie poruszyliśmy temat korzeni Romana Czejarka. Historia jego rodziny to prawdziwa plątanina dróg, przypadków i zbiegów okoliczności. Wy wiecie jak poznali się Wasi dziadkowie? Albo jacy byli ich rodzice?

Sekrety naszego regionu są przeróżne i warto je poznawać. Dzięki historiom wyciągniętym przez Czejarka możemy spostrzec rolę i udział naszych lokalnych bohaterów w światowej historii. Inne historie obalają mity, które budowane są przez nasz wewnętrzny sentymentalizm. Z Czejarkiem możecie wniknąć w tkankę naszego regionu, do czego serdecznie zapraszam.

#Pomorze Zachodnie

Krzysztof Lichtblau (ur. 1989 r. w Szczecinie) – krytyk literacki i komiksowy. Doktorant w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim. Redaktor „Zeszytów Komiksowych”. Publikował m.in. w „Pograniczach”, „Midraszu”, „Odrze”, „Fabulariach” i „Tyglu Kultury”. W latach 2014-2018 pełnił funkcję sekretarza w kwartalniku literacko-kulturalnym „eleWator”. Redaktor naczelny portalu o popkulturze BETONiarka.net. Członek Stowarzyszenia POP-ART. Pracownik działu promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie.

Zobacz na fb: Pan od książek