Gościem kolejnej mojej rozmowy w cyklu Pan od książek był Piotr Rozmus, autor powieści kryminalnych i thrillerów. Spotkaliśmy się w szczecińskiej bibliotece ProMedia, która słynie z organizowania wielu spotkań autorskich.

Piotr Rozmus urodził się w 1983 roku w Koszalinie. Jako dziecko chciał zostać piłkarzem, rysownikiem komiksów lub pisarzem. Jest absolwentem doradztwa psychospołecznego i socjologii stosowanej Uniwersytetu Szczecińskiego oraz profilaktyki społecznej i resocjalizacyjnej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie mieszka w Szczecinku.

Debiutował w 2014 roku thrillerem Bestia, którego akcja toczy się właśnie w Szczecinku, rodzinnym mieście autora. Dobre przyjęcie powieści spowodowało, że w 2016 roku ukazała się kontynuacja – Przebudzenie. Rok wcześniej na rynku pojawił się thriller psychologiczny Kompleks Boga. Obydwie te książki były nominowane w Plebiscycie Książki Roku lubimyczytać.pl w kategorii Horror.

Na początku 2019 r. ukazała się jego powieść Piętno mafii. Przenosimy się w niej m.in. do Szczecina, skąd zostaje uprowadzona dziewczyna. Akcja toczy się też w Szwecji, gdzie swoje kontakty wyrobiła neapolitańska mafia. Co stanie się z dziewczyną, i w ogóle co było powodem tego, ale i innych porwań – dowiecie się sięgając po ponad pięciuset stronnicową powieść Rozmusa.

#Pomorze Zachodnie

 

Krzysztof Lichtblau (ur. 1989 r. w Szczecinie) – krytyk literacki i komiksowy. Doktorant w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim. Redaktor „Zeszytów Komiksowych”. Publikował m.in. w „Pograniczach”, „Midraszu”, „Odrze”, „Fabulariach” i „Tyglu Kultury”. W latach 2014-2018 pełnił funkcję sekretarza w kwartalniku literacko-kulturalnym „eleWator”. Redaktor naczelny portalu o popkulturze BETONiarka.net. Członek Stowarzyszenia POP-ART. Pracownik działu promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie.

Zobacz na fb: Pan od książek