Moim kolejnym gościem w cyklu Pan od książek był znany przewodnik szczeciński, historyk i autor wielu publikacji o naszym mieście – Michał Rembas.

Spotkaliśmy się z okazji wydania trzeciej części „Podziemnego Szczecina”. Michał Rembas, wraz z Izabelą Rosą-Grygorowicz i Andrzejem Kraśnickim jr. przedstawiają nam tajemnice kryjące się pod ziemią naszego miasta, a wiemy, że Szczecin kryje w sobie wiele takich miejsc. Zazwyczaj są to poniemieckie schrony z okresu drugiej wojny światowej, ale nie tylko, o czym autor mówi w rozmowie.

Michał Rembas to także autor innych serii, jak „Cuda na fasadach”, w której przedstawia detale szczecińskich budynków. Sami często, w pędzie życia codziennego, nie widzimy szczegółów, które nas otaczają. Szczecin kryje i tu wiele bardzo ciekawych elementów.

Autor planuje kolejną część tej serii, a w planach a jeszcze przewodnik dla zakochanych i przewodnik po szczecińskich cmentarzach, o których to publikacjach zdradza nam kilka ciekawostek. Michał na pewno potrafi zainspirować do popatrzenia na miasto w zupełnie inny sposób, do czego i ja Was zachęcam.

Krzysztof Lichtblau (ur. 1989 r. w Szczecinie) – krytyk literacki i komiksowy. Doktorant w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim. Redaktor „Zeszytów Komiksowych”. Publikował m.in. w „Pograniczach”, „Midraszu”, „Odrze”, „Fabulariach” i „Tyglu Kultury”. W latach 2014-2018 pełnił funkcję sekretarza w kwartalniku literacko-kulturalnym „eleWator”. Redaktor naczelny portalu o popkulturze BETONiarka.net. Członek Stowarzyszenia POP-ART. Pracownik działu promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie.

Zobacz na fb: Pan od książek