Z Małgorzatą Dudą w wieży widokowej szczecińskiej katedry miałem przyjemność porozmawiać w najnowszym odcinku Pana od książek. Autorka opowiedziała nam o swoich pasjach, studiach i o tym kiedy rozpoczęła się miłość do historii z regionu.

Duda to z jednej strony przewodniczką turystyczną, a z drugiej autorka różnych publikacji. Przybliża Pomorze Zachodnie nie tylko przybyłym do nas turystom, ale również mieszkańcom, u których ciągle tej wiedzy może brakować. Duda pokazuje, że mamy jeszcze sporo do uzupełnienia, ale może to odbywać się z dużą frajdą.

Małgorzata Duda to współautorka przewodników i autorka czterech książeczek dla dzieci z serii „Legendy Pomorza Zachodniego”: „Sydonia von Borcke”, „Zielenica z Trzęsacza”, „O gryfach na pomorskiej ziemi” oraz „O skarbie rycerza z Dobrej”, która ukazała się w tym roku. Za tą działalność jej wydawnictwo otrzymało II miejsce w kategorii wydawnictw dziecięcych na 27. Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej.

#Pomorze Zachodnie

 

Krzysztof Lichtblau (ur. 1989 r. w Szczecinie) – krytyk literacki i komiksowy. Doktorant w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim. Redaktor „Zeszytów Komiksowych”. Publikował m.in. w „Pograniczach”, „Midraszu”, „Odrze”, „Fabulariach” i „Tyglu Kultury”. W latach 2014-2018 pełnił funkcję sekretarza w kwartalniku literacko-kulturalnym „eleWator”. Redaktor naczelny portalu o popkulturze BETONiarka.net. Członek Stowarzyszenia POP-ART. Pracownik działu promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie.

Zobacz na fb: Pan od książek