Gościem kolejnego odcinka Pana od książek był Leszek Herman, autor znanego w Szczecinie cyklu kryminalnego, który rozpoczęła powieść „Sedinum”.

Nieprzypadkowo spotkaliśmy się w Starej Rzeźni. Herman, który jest architektem i konserwatorem, pracował nad renowacją tego budynku. Mniej więcej w tym czasie, rozpoczął również przygodę z pisaniem.

Herman, w swoich powieściach, umieszcza legendy i tajemnicze historie, które dotyczą Pomorza Zachodniego, dlatego przypięto do niego łatkę polskiego Dana Browna. „Sedinum”, które ukazało się w 2015 r., zdobyło bardzo dużą popularność w Szczecinie. Autor stał się przykładem tego, że można tworzyć u nas popularną literaturę regionalną.

Z autorem „Biblii diabła” rozmawialiśmy też o kulisach jego pracy. Samo pisanie musi w jakiś sposób być przyjemnością, stąd m.in. Herman nie ustala konkretnych terminów wydawniczych. Innym takim elementem jest mnóstwo drobnych śladów, które autor pozostawia w książkach. Można więc czytać je z zupełnie innym kluczem.

Krzysztof Lichtblau (ur. 1989 r. w Szczecinie) – krytyk literacki i komiksowy. Doktorant w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim. Redaktor „Zeszytów Komiksowych”. Publikował m.in. w „Pograniczach”, „Midraszu”, „Odrze”, „Fabulariach” i „Tyglu Kultury”. W latach 2014-2018 pełnił funkcję sekretarza w kwartalniku literacko-kulturalnym „eleWator”. Redaktor naczelny portalu o popkulturze BETONiarka.net. Członek Stowarzyszenia POP-ART. Pracownik działu promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie.

Zobacz na fb: Pan od książek