Osiem kociaków – przebywających wcześniej głównie w klatkach lub domach tymczasowych Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Szczecinie – zamieszka w kociej kawiarni, która już 1 grudnia zostanie otwarta przy ul. Śląskiej. O tym, że takie miejsce powstanie w Szczecinie, informowaliśmy już kilka miesięcy temu. – W menu mamy kawy, herbaty, ciasta, ciasta wegańskie, będziemy myśleć także nad innymi pozycjami już po otwarciu – mówi Natalia Gulbinowicz, właścicielka Kociego Zakątka.

Kocie kawiarnie są popularne w całej Europie. W Szczecinie to będzie pierwsze tego typu miejsce. Koci Zakątek zostanie otwarty w piątek, 1 grudnia, przy ul. Śląskiej 5. Lokal ma działać codziennie od 10:00 do 20:00. Dodajmy, że przygotowania do otwarcia szczecińskiej kociej kawiarni trwały od maja. W lokalu będzie mieszkać osiem kociaków, każdy z nich szuka domu.

– Nasi mieszkańcy to Polek, Lusia, Rysia, Ptyś, Helenka, Moka, Śnieżka i Wafelek. Czują się dobrze, są zrelaksowane, niektóre mieszkają tutaj już od dwóch miesięcy, by dobrze się zaaklimatyzować. Lokal jest dostosowany do potrzeb kociaków. Mamy podwójne drzwi, zabezpieczony bar i strefę kuwet poza obszarem widocznym dla klientów kawiarni – mówi Natalia Gulbinowicz.

Co znajdziemy w menu kociej kawiarni?

– Kawy, kawy smakowe, herbaty, herbaty sezonowe oraz słodkości. Będą też pozycie wegańskie, a w przyszłości będziemy myśleć o poszerzeniu menu np. o ofertę śniadaniową – dodaje Natalia Gulbinowicz.

Koci Zakątek będzie mieć swój regulamin. Wszystko po to, by komfort i dobrostan puszystych rezydentów miejsca został zachowany.

– W lokalu nie można zachowywać się głośno ani brać kotów na ręce. W poniedziałki i środy zapraszamy dzieci w wieku od 9 lat, a w pozostałe dni od 13 lat. Będziemy też organizować spotkania dla młodszych dzieci, w czasie których behawiorystka będzie opowiadała o kocim życiu i kocim zachowaniu – dodaje właścicielka.

Otwarcie pierwszej w Szczecinie kociej kawiarni 1 grudnia o 10:00.