Oktoberfest to liczący ponad 200 lat tradycji jeden z największych festynów ludowych na świecie, dobrze znany szczecinianom chętnie odwiedzającym zachodnich sąsiadów. W tym roku piwne święto zagości po raz pierwszy w Szczecinie i zyska nasz własny, lokalny charakter, łącząc monachijską tradycję ze szczecińską przestrzenią miejską i rodzimymi piwowarami. Pierwszy Oktoberfest w Szczecinie odbędzie się w dniach 18 - 19 października w Alei Kwiatowej.
Chmielne dekoracje, przysmaki rodem z Bawarii, muzyka grana na żywo i wreszcie bogata oferta rzemieślniczych piw. Aleja Kwiatowa wypełni się stoiskami, spośród których każdy odnajdzie swój ulubiony browar. Pilzner, lager, koźlak, porter, pale ale, pszeniczne, a może smakowe? Odwiedzający z pewnością znajdą coś dla siebie w bogatej ofercie wystawców.
Oktoberfest Szczecin to nie tylko gastronomia, ale też doskonała zabawa. Konsumpcji piw i bawarskich specjałów towarzyszyć będą degustacje i pokazy piwne, a także scena, na której zagoszczą stand-upy, quizy i konkursy oraz muzyka grana na żywo.
Wydarzenie stanowiące część cyklu imprez organizowanych w ramach projektu Kolorowa Aleja będzie również elementem obchodów Dni Współpracy Polsko-Niemieckiej organizowanych przez Biuro Prezydenta Miasta.
Program:
18.10.2019, piątek
16:00-23:00
16:00 Rozpoczęcie imprezy
17:00 Quiz z wiedzy piwnej z drobnymi nagrodami
18:00-21:00 Spacer miejski „Pivny Szczecin”
18:00 Degustacja piw / Tomek Schütz, Browar Gdynia
19:00 Kilka słów o piwie rzemieślniczym i piwowarstwie domowym (prezentacja sprzętu i surowców do warzenia piwa)
20:00 Pokaz tańca irlandzkiego z warsztatami / Celtic Dream
21:00 Koncert kwartetu „Mmmm...”
23:00 Zakończenie imprezy
19.10.2019, sobota
12:00-23:00
12:00 Rozpoczęcie imprezy
15:00 Pokaz warzenia piwa cz. 1 / Artur Molenda, Zachodniopomorski Oddział Terenowy PSPD
16:00 Degustacja piw / Tomek Schütz, Browar Gdynia
17:00 Quiz z wiedzy piwnej z drobnymi nagrodami
17:30 Pokaz warzenia piwa cz. 2 / Artur Molenda, Zachodniopomorski Oddział Terenowy PSPD
18:00 Pokaz tańca irlandzkiego z warsztatami / Celtic Dream
18:15 Zwiedzanie szklakiem piwa z przewodnikiem
19:00 Rozśpiewany akordeon cz. 1 / Mariusz Ambrożak
20:00 Stand-up Magda Kubicka i Damian Usewicz
21:30 Rozśpiewany akordeon cz. 2 / Mariusz Ambrożak
23:00 Zakończenie imprezy
Wystawcy:
Chmiel Świat Piwa
Zajrzyj na stoisko tego szczecińskiego sklepu, aby poznać wyselekcjonowane piwa z całego świata - niefiltrowane lub niepasteryzowane trunki z nutą charakterystycznej goryczki, piwa rzemieślnicze i regionalne, lekka IPA czy owocowa APA.
Nepomucen
Rzemieślniczy browar z pogranicza Wielkopolski i Dolnego Śląska, z okolic Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy. Spróbuj piw na bazie słodów żytnich, jęczmiennych, pszenicznych z różnymi dodatkami m.in. płatków owsianych, gałązek sosny, świerku, cytryny, jabłek, moreli, mango, czekolady czy karmelu.
Browar Łąkomin
Srogi Niedźwiedź, Dziki Dzik, Orzełek to tylko niektóre piwa z oferty Browaru Łąkomin. Lubuski browar, którego historia rozpoczęła się w 2010 roku w Pałacyku Łąkomin, od piwowarstwa domowego, zdobywa nagrody w wielu konkursach piw rzemieślniczych.
Colberg
Browar Colberg to kontynuacja kołobrzeskiej, piwnej tradycji, sięgającej początków XX wieku. Piwo o jasnej barwie na bazie amerykańskich chmielów z nutą owoców cytrusów, pszeniczne, ciemne z charakterystycznym smakiem i aromatem oraz niefiltrowane z lekkim zmętnieniem i delikatną pianką.
Witnica
Najstarszy i najsławniejszy browar ziemi lubuskiej, którego historia sięga XIV w. Rozbudowane w XIX w. przedsiębiorstwo stało się jednym z najnowocześniejszych małych browarów w północnej części Niemiec. Dziś Browar Witnica znany jest z szerokiej oferty piw różnych styli, których nazwy nawiązują do lokalizacji m.in. Lubuskie IPA, Witnicki Porter.
Dziki Miód Piwowar
Miód pitny? Tak, miód pitny! Przez setki lat to właśnie miód pitny był najpopularniejszym trunkiem w Polsce. Spróbuj specjałów tworzonych przez małą rodzinną pasiekę. W ofercie sezonowo znajdują się takie trunki jak Porzeczkowiec, Słodycz łąki czy Chmielak.
Browar Edi
Malinowe, Wiśniowe, Miętowe, Miodowe, Imbirowe, Migdałowe, Czekoladowe – to piwa z oferty Browaru Edi. Ten rodzinny browar działa od 1998 roku, warząc piwa tradycyjnymi metodami. Wśród klasycznych piw znajdziecie Jasne, Ciemne i Niefiltrowane. EDI to piwo dojrzewające w butelce - niefiltrowane i niepasteryzowane.
KOREB
Browar Koreb kontynuuje 600-letnią tradycję warzenia piwa w mieście Łask. Wielokrotnie nagradzane, wpisane na listę produktów tradycyjnych piwa warzone są wyłącznie z naturalnych składników, według tradycyjnych zasad sztuki piwowarskiej. W ofercie znajdziecie takie piwa jak Łaskie, Herbowe, Miodowe czy Korzenne.
Browar Stacja Małomice
Rodzinny browar rzemieślniczy w południowej części Ziemi Lubuskiej. Jak twierdzą właściciele - mają pociąg do piwa. W ofercie znajduje się sześć piw: Union Pacific, West Coast Express, Rion Grande, Indian Pacific, Peartree Station i Fruit Express.
Piwo Stalove
Projekt Stalove to nie tylko piwo, to sposób postrzegania miasta jako całości, jak kawałka stali który jest zwarty i jednolity. Chcemy promować wartości dwudziestolecia międzywojennego, czasu kiedy obok miasta i portu Gdynia, stalową wolą ówczesnych wizjonerów stało się wybudowanie zupełnie nowego miasta na terenie Polski, miasta Stalowa Wola.
Kiedy?
18.10.2019, godz. 16.00 – 23.00
19.10.2019, godz. 12.00 – 23.00
Gdzie? Aleja Kwiatowa (plac Żołnierza Polskiego)
Komentarze
15