Rzemieślnicze browary, ciekawe rozmowy, zabawne quizy, muzyka na żywo i spora dawka dobrego humoru – tak w skrócie zapowiada się tegoroczna odsłona Oktoberfest Szczecin. Święto piwa w alei kwiatowej odbędzie się już w drugi weekend października.

„To będą trzy dni pełne dobrej zabawy i wybornego piwa” - zapowiadają organizatorzy, zapraszając na piątą już edycję Oktoberfest Szczecin. W tym roku wydarzenie odbędzie się w dniach 6 – 8 października, tradycyjnie już w alei kwiatowej. 

Aleja piwem i miodem płynąca

Na święto piwa do Szczecina przyjedzie 20 browarów kraftowych.

– W alei kwiatowej spotkamy zarówno stałych bywalców naszego święta, m.in. Browary Maltgarden, Witnica czy Browar za Miastem, ale także nowicjuszy – mówi Celina Wołosz, rzecznik prasowa spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. – Po raz pierwszy do Szczecina przyjadą Browar Sady spod Poznania, Browar Świdnica, Browary Kalea oraz Erl Brau czy Browar Odrzański. Jako nowość wystąpi także szczeciński Browar Bespoke – zdradza.

Oferta ma zaspokoić każdego smakosza. – W asortymencie znajdą się browary z nutą goryczki, warzone z udziałem różnych słodów, z owocowymi dodatkami, klasyczne z procentami, ale też i bez. Wszystkie przygotowane z największą starannością, leżakowane w odpowiednich warunkach, ale przede wszystkim tworzone z pasją i sercem. Oprócz piw w sprzedaży będą również miody piwne, wina i nalewki – wylicza.

Quizy, koncerty, a nwet spacer

Podczas aleję kwiatową podczas Oktoberfest Szczecin będzie można nie tylko próbować nowych smaków, ale również porozmawiać z wystawcami, zapoznać się ze sztuką warzenia piw, poznać nieco ciekawostek i później sprawdzić się chociażby w quizach z wiedzy nt. piwowarstwa. Przewidziano także prelekcje doświadczonych piwowarów oraz degustacje.

Wieczorem odbędą się koncerty, wystąpią zespoły QAR, Something On The Wall czy Zbychu Grabowski ze swoim stund upem.

Dodatkową atrakcją będzie specjalny spacer z przewodnikiem turystycznym. Osoby, które chciałyby dowiedzieć się, skąd wzięła się nazwa piwnica, czy też samo słowo piwo; jak piwo potrafiło wpływać na życie, a nawet przebieg bitew; dlaczego doszło do buntu piwnego w Szczecinie; co łączy piwo z chlebem; w jaki sposób piwo ratowało życie; czy mitologiczny gryf ma swoje początki w tych samych stronach co… piwo, koniecznie muszą wziąć udział w piwnej wycieczce połączonej z degustacją.

Spacer odbędzie się 6 i 7 października o godz. 16.00. Bilety na wydarzenia można kupić w Centrum Informacji Turystycznej przy pl. Żołnierza 20. Liczba uczestników spaceru jest ograniczona.

Portal wSzczecinie.pl jest patronem medialnym wydarzenia.