Już w sobotę w Pałacu Ziemstwa Pomorskiego spotkają się eksperci i pasjonaci projektowania cyfrowych usług, aplikacji i stron internetowych. „Bądź z nami tego dnia, aby dowiedzieć się o najnowszych trendach, narzędziach i strategiach z obszaru UX” – zapraszają organizatorzy World Usability Day Szczecin.

World Usability Day to międzynarodowa akcja spotkań specjalistów UX i UI na darmowych konferencjach w całym świecie. Szczecińska edycja rozpocznie się w najbliższą sobotę (18 bm.) o godz. 9. Wydarzenie jest niewątpliwą okazją, aby spotkać się z ekspertami oraz pasjonatami projektowania cyfrowych usług, aplikacji i stron internetowych.

Wojciech Popiela zaprasza na wykład z elementami warsztatu pt. „Neuromarketing i ekonomia behawioralna w UX i optymalizacji konwersji”, Ania Staśkiewicz poprowadzi warsztaty „Sketchnoting w pracy UX’a – intro”, Artur Ratuszyński zaprasza na warsztat” Wykłady pogłębione” a Dorota Dżega-Pietruszkiewicz na „badania ankietowe w UX bez tajemnic”.

Ale WUD Szczecin to także prelekcje. Na scenie w Pałacu Ziemstwa Pomorskiego staną znani polscy badacze i projektanci systemów UX: Wojciech Popiela, Maciej Grad, Paweł Drzewiecki, Kamila Paradowska, Krzysztof Miotk.

Rezerwacja miejsc będzie możliwa w trakcie porannego networkingu o godz. 9 rano. Jak jednak podkreślają organizatorzy, „liczba miejsc jest bardzo ograniczona”. Podczas poprzednich edycji w Szczecinie gościli m.in. Iga Mościchowska, Tomasz Skórski, Krzysztof Miotk, Kacper Skoczylas, Anna Schneider.

Portal wSzczecinie.pl jest patronem medialnym wydarzenia.