Jest lato 1890 roku. Tuż po przyjęciu do szczecińskiej loży masońskiej Heini Flemming znika bez śladu, a prasa oskarża go o porwanie młodego księcia, syna potężnego przemysłowca. Tylko Ida wierzy, że brat został wrobiony. Czy uda jej się obronić dobre imię rodziny? Przed nami premiera najnowszej książki Leszka Hermana „Ideburga. Pod trzema cyrklami”.

Oskarżenia nie są bez podstaw. Wszystko wskazuje, że Heini jest winien: trefny interes, kompromitujący romans, świadkowie. Ida nie daje jednak za wygraną. Gdy odkrywa, że książę próbował przekazać jej zakodowaną wiadomość, rozpoczyna desperackie śledztwo. Trop prowadzi przez zrujnowany kościół, dom spirytystki i podmiejskie dwory, gdzie w cieniu rodowych herbów rodzi się zbrodnia. Wyścig z czasem trwa, a stawką jest życie księcia i honor całej rodziny.

Tak o swojej nowej książce autor opowiadał w październiku zeszłego roku w programie „Studio Kultura”: „Piszę teraz kontynuację «Ideburgi», to powieść, która dzieje się w XIX wieku. Jestem na etapie szukania ciekawych planów, które można pokazać. I stwierdziłem, że jest szereg budynków w Szczecinie, które już nie istnieją, ale cały czas są w świadomości. I wymyśliłem sobie, że poślę swoich bohaterów właśnie do takich miejsc”.

Drugi tom przygód Ideburgi to więc ponownie odskocznia od typowych dla Hermana, dziejących się współcześnie książek przygodowo-sensacyjnych i zaproszenie w czytelniczą podróż po ciekawym okresie w Szczecinie i na Pomorzu.

Premiera „Ideburga. Pod Trzema cyrklami” w środę, 3 czerwca, o godz. 18:00 w Willi Matejki 8, wstęp wolny.

Portal wSzczecinie.pl jest patronem medialnym książki.