W ćwierćfinałach gry pojedynczej PEKAO Szczecin Open nie zagra żaden z Polaków. Ostatni z naszych rodaków, Łukasz Kubot przegrał w dówch setach z Czechem, Lukasem Rosolem, który w rankingu notowany jest 94 pozycje niżej w rankingu ATP, niż Kubot.

aPoczątek pojedynku nie wskazywał na to, że polski tenisista rozstawiony w turnieju z numerem pierwszym (63. pozycja w rankingu ATP) będzie miał jakiekolwiek problemy z wygraniem meczu. Kubot bez problemu wygrał trzy pierwsze sety. Później jednak zaczęły się problemy. Rosol najpierw wyrównał stan rywalizacji, a później wyszedł na prowadzenie na 4:3, by ostatecznie zwyciężyć pierwszego seta 6:4.

Drugi set to wymiana cios, za cios, która trwała aż do stanu 5:5. Wtedy Rosol kolejny raz wykazał się mocniejszym nerwami. Najpierw udało mu się przełamać zagrywkę rywala, a w następnym gemie udało mu się zwyciężyć cały mecz 7:5. Spotkanie trwało godzinę i dwadzieścia sześć minut.