Dla początkujących i weteranów, fanów retro i miłośników FPS-ów, zwolenników gier typu multiplayer czy sandbox – każdy znajdzie coś dla siebie. Na graczy będą czekały strefy: free to play, sportowa, racingowa oraz gier AR. Nie zabraknie także konkursów z nagrodami oraz spotkań z twórcami gier komputerowych. Już w ten piątek (29 marca) w Netto Arenie pierwsza edycja Szczecin Gaming Fest.

To największe wydarzenie gamingowe na Pomorzu Zachodnim. W piątek, 29 marca, w Netto Arenie będzie można spróbować swoich sił w rozgrywkach League of Legends, Counter-Strike, CS2, Fortnite, TEKKEN, EA SPORTS FC 24 i Minecraft, ale i z nutą sentymentu zanurzyć się w strefie retro. Tego dnia do Szczecina przyjadą jedni z najpopularniejszych twórców internetowych. Fani gier komputerowych będą mieli okazję „zbić” piątki m.in. z Wojciechem „Lewusem” Strykowskim, publikującym na platformatch TikTok i YouTube. Oprócz „Lewusa” na scenie w roli prowadzącego wystąpi Mikołaj „Silv4n” Sinacki.

Staną do boju

W trakcie Szczecin Gaming Fest rozegrany zostanie turniej EA Sports FC 24 o tytuł nieoficjalnego Mistrza Szczecina. Zawodnicy będą dobierani losowo, mecze zostaną rozegrane w systemie pucharowym. Rywalizacjom będą przyglądać się profesjonalni komentatorzy e-sportowi. Dla najlepszych graczy przewidziano nagrody rzeczowe. Turniej rozpocznie się w strefie free to play, ale finałowe rozgrywki odbędą się już na scenie głównej.

Będzie w czym wybierać

Odwiedzający w piątek Netto Arenę będą mogli spróbować swoich sił w takich hitowych grach jak League of Legends, Counter-Strike 2, Fortnite, TEKKEN 8 czy Minecraft. Łącznie przygotowanych zostanie aż 12 konkurencji. Uczestnicy Szczecin Gaming Fest będą mieli również okazję zagrać w popularnego LoL'a z Lewusem. Na miejscu dostępne będą nie tylko gry wideo. Przygotowane zostaną także strefy gier AR, planszówek, symulatorów racingowych a nawet ergometrów wioślarskich i trenażerów. Wśród uczestników wydarzenia będzie można spotkać sportowców.

Perełki gamingu 

Warto będzie również odwiedzić strefy retro oraz QuarterSPIN.

– W tej pierwszej znajdziemy takie perełki jak Atari 2600, Nintendo NES, Sega Mega Drive oraz PlayStation 1 z pistoletem świetlnym GunCon, jeden z pierwszych komputerów przenośnych, jakim jest Dolph, oraz konsolę Pandora Box – zdradzają organizatorzy. To tylko zapowiedź tego, czego można się spodziewać w strefie retro.

Na Szczecin Gaming Fest organizatorzy zapraszają w piątek, 29 marca, w godz. 10:00-18:00. Wstęp jest bezpłatny.