Polska Żegluga Morska szuka najemcy zainteresowanego działką przy ul. Łady 12. To oznacza, że na razie nie zrealizuje koncepcji budowy w tym miejscu kwartału z zabudową mieszkaniową, biurową i usługową.

– Nie rezygnujemy z tej inwestycji, ale obecnie w PŻM trwa procedura konkursowa wyboru nowego dyrektora naczelnego i to on nakreśli przyszłą strategię rozwoju firmy, łącznie z inwestycjami w nieruchomości – tłumaczy Krzysztof Gogol, doradca ds. mediów w PŻM. – Do czasu ostatecznych rozstrzygnięć, aby posiadana przez nas działka zarabiała, chcemy ją wynająć.

Działka czeka na docelową zabudowę

Mowa o nieruchomości o powierzchni 7,2 tys. m2. To teren naprzeciwko hal Finomaru przy ul. Łady, sięgający z drugiej strony kamienic przy ul. Sławomira. Są tam tylko jednokondygnacyjne budynki, garażowo-warsztatowe, większość działki jest niezabudowana. PŻM jest jej użytkownikiem wieczystym od czasów PRL.

Stawkę najmu opisywanej nieruchomości ustalono na 12 tys. zł brutto. Dowiadujemy się tego z oferty, która pojawiła się na stronie biura Elite Nieruchomości. Czytamy w niej, że to działka „idealna pod plac, skład, autohandel lub inne”.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego docelowo przewiduje w tym miejscu usługi lub wielofunkcyjną zabudowę mieszkaniową. Atutem jest lokalizacja w pobliżu Odry, niedaleko bulwarów i Wałów Chrobrego.

Stylizowane kamienice oraz biurowce z usługami i sklepami

PŻM niedawno uzyskał zgodę od miasta na bezprzetargowe kupno niewielkiej przyległej działki (skarpy wzdłuż ulicy), by stworzyć pełnowartościową nieruchomość inwestycyjną.

„Wnioskodawca planuje realizację inwestycji polegającej na wzniesieniu zabudowy obrzeżnej, kwartałowej w charakterze nowoczesnych i stylizowanych kamienic o szerokości elewacji do 25 m i wysokości do 20 m (5-6 kondygnacji). Ponadto planuje wzniesienie zabudowy usługowej – biurowce z usługami drobnymi, sklepami w parterze od strony ul. Łady” – napisano w uzasadnieniu projektu uchwały rady miasta w sprawie sprzedaży działki.

Do tej pory działał w tym miejscu parking strzeżony.