Prokuratura Okręgowa w Szczecinie zabrała głos w sprawie śmierci 59-letniej ofiary tragicznego zdarzenia na pl. Rodła. Prokurator Alicja Macugowska-Kyszka nakreśliła dziennikarzom najbliższe działania prokuratury w tej sprawie. Prawdopodobna jest zmiana kwalifikacji czynu sprawcy tragedii z pl. Rodła z usiłowania zabójstwa na zabójstwo.

O śmierci pani Marzeny poinformowaliśmy wczoraj. Kobieta od wypadku, czyli od 1 marca, znajdowała się w śpiączce. Mimo wielkiej determinacji rodziny i pracy lekarzy 59-latki nie udało się uratować. Pani Marzena zmarła w sobotę.

Dzisiaj głos w sprawie masakry na pl. Rodła i pierwszej ofiary śmiertelnej zdarzenia zabrała Prokuratura Okręgowa w Szczecinie.

– Aktualnie w ramach przeprowadzonych czynności procesowych ustalono, że jedna z osób pokrzywdzonych zmarła. Prokurator wydał zarządzenie w zakresie sekcji sądowo-lekarskiej, wydana zostanie także opinia toksykologiczna. Trwają czynności procesowe – informuje prokurator Alicja Macugowska-Kyszka. – Prokurator skierował wniosek o przedłużenie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Podejrzany jest poddawany obserwacji psychiatrycznej. Decyzja o zmianie kwalifikacji czynu zostanie podjęta po uzyskaniu opinii wszystkich biegłych z zakresu medycyny sądowej. Dotąd podejrzany miał postawiony zarzut dotyczący usiłowania zabójstwa. Zagrożenie karą nie ulegnie zmianie, zmianie ulegnie opis czynu i uzupełniona będzie kwalifikacja – dodaje.

Sprawcy masakry z pl. Rodła grozi dożywocie. Obserwacja psychiatryczna mężczyzny ma potrwać przynajmniej miesiąc.

Przypomnijmy, że do tragedii na placu Rodła w Szczecinie doszło 1 marca. Mężczyzna intencjonalnie wjechał w tłum ludzi. W wypadku ucierpiało dwadzieścia osób, w tym dzieci. Dwie kobiety znajdowały się w bardzo ciężkim stanie, jedną z nich była pani Marzena.